Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Happy happy happy!

Selv om jeg ikke fikk dratt (hunden mangler totalt pels bortsett fra et par tjafser som overhodet ikke gjør saken bedre) så er jeg strålende fornøyd i dag :D

Snøfrost Glitrende Kongle, Dovah, fikk CERT og ble BIM idag! Han er bare 9 mnd gammel.
Som ikke det var nok ble også Snøfrost Stemningsfulle Gran, Nilak, stilt ut med supert resultat med Exc, CK og 3. beste hann.

Bildet av Dovah er fra august i år når jeg møtte ham i Bø

12033111_10153182130792108_1897514766151

  • Like 15
Skrevet (endret)

Kingwanas Our Man In The Moon "Jacko" som er 9 måneder gammel i dag fikk excellent, CK, cert og ble 2.beste hannhund! Vi er superfornøyde!

LcOJtID.jpg?1

 

Endret av Lovozero
  • Like 15
Skrevet

I vår rase var det 3 hanner i åpen og 1 i veteran samt 2 tisper i championklassen. 

Storm stilte i åpen klasse og dommeren gav han fin kritikk men han manglet volum så han fikk VG og 2 AKK.  Kusinen hans Robin klinka til med ck, cert, cacib og også NUCH :)

Amigo ble stilt av Kahrine som alltid får fram det beste i ham og dommeren likte ham så godt at han fikk CK og ble BIR veteran.  Han ble også beste hann og skulle dermed inn i BIR/BIM mot niesen sin.  Der klinka han til igjen og ble BIR!  Det er ikke verst av en gamling på 10 1/2 år :wub:

I gruppefinale og BIS-veteranfinalen nådde han ikke opp men han og Kathrine viste seg kjempefint i storeringen.  De to er bare helt fantastiske sammen :wub:

  • Like 12
Skrevet

Vi deltok på belgerspesialen til Rogaland i går, og Tahlly fikk excellent og ble nr tre i åpen klasse. Skjønner ikke fransk, så hva som var "feil" med han vet eg ikke :P 

Trez - Sabotage de la Terre Sauvage - ble stilt i valp 4-6 mnd. Ville ikke la seg håndtere av dommeren så da ble han sist i sin klasse. Var noen flere valper og unghunder som ikke ville ha noe med dommeren å gjøre, så vi får finne en triveligere dommer til neste utstilling. Nok en fransk kritikk :) 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Gratulerer med supre resultater dere! :) Gikk ikke vår vei gitt :( Arthur ble 2bhk med exc, ck, res. cert og res. cacib, og dermed glapp championatet for tredje gang. Utrolig at han blir 1 bhk på alle nasjonale utstillinger,  men aldri får det j**** storcertet :P :P Så da blir siste sjanse for i år NV på Hamar - vi krysser fingrene! 

Endret av Alvira
  • Like 4
Skrevet

Ble VG på Oscar, for tynn..regna med det men vi prøvde iallefall :)  Louie ble BIM med CACIB , så stolt :)

  • Like 6
Skrevet

Lille juniorfjompen min på snart 11 mnd var skikkelig flink, han travet inn til en 2 BHK, med CERT, og er dermed fullCERTet på mer eller mindre første forsøk (om vi ser bort i fra EDS)! Og det kan man ikke klage på :D :D

Ani på 6 år derimot, hoppet, spratt, fjollet og tullet så mye at en skulle tro det var første gang i juniorklasse. Han ble belønnet med en 3 BHK med R-CACIB, men det var vel i grunn mye mer enn han fortjente :P

  • Like 7
Skrevet

Kingwanas Our Man In The Moon "Jacko" som er 9 måneder gammel i dag fikk excellent, CK, cert og ble 2.beste hannhund! Vi er superfornøyde!

LcOJtID.jpg?1

 

Fantastisk bra! Herlig bilde av han også- han har utviklet seg så fint!! 

Grattis også til de andre som er fornøyd :) 

Skrevet (endret)

Det gikk vel helt greit, egentlig. 
12038374_1088839271126188_25612739308399

Gratulerer så mye! Jeg ELSKER den rosa drakten :wub: , den var rålekker jo!!! Hunden også selvfølgelig :D !!!

Endret av HeleneFS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...