Gå til innhold
Hundesonen.no

rar avføring, vom?


Recommended Posts

Skrevet

Valpen min får vom, og småknasker litt kattemat (tørrfôr).

Synes avføringen er ganske... rar.

Noen ganger er den normal men litt hard. Lest litt om vom, og det kan være på grunn av vom. Ingen problemer med å få det ut, så trur det går greit. Regner med denne "Versjonen" er det normale.

Men, noen ganger kommer det store klaser. Dette er snakk om en papillon/Chihuahua valp på 13 uker, og det som kommer ut er større enn hva en voksen mann får ut av seg! Og to ganger så mye som katten på 7kg! Trodde først det var katten som gjorde ifra seg på gulvet, trodde ikke så mye kunne komme utav en så liten kropp :|

Det er ofte litt løs men ikke rennende, og grålig. Veldig grått.

Er det normalt? Kan det være kattematen? Han spiser ekstremt lite kattemat nå som han får vom to ganger daglig, riktig mengde.

Han får ikke noe annet i tillegg. En godbit i ny og ned, men ingen de siste 2 dagene.

Skrevet

Det kan være kattematen ja, eller godbitene, eller noe annet den har funnet på tur eller noe slikt. Noen ganger om hunden får i seg noe den reagerer litt på eller noe den ikke er vant til (feks tørrfor når den er vant til å bli foret på rått) kan selv bare litt føre til mye avføring. Eller så er det jo en valp da, og de kan noen ganger bare bli dårlig i magen uten at man helt vet hvorfor eller finner noen sammenheng i det, sannsynligvis fordi de finner ting å spise på over alt og ikke alt vi eiere får med oss.

Skrevet

Rett etter jeg postet her så kastet han opp. Flere ganger, til slutt kom det bare skum.

Tror han må ha smugspist mye tørrfôr for vi var litt treg med middagen i går + var litt bilsyk etter å ha kjørt bil i 2 timer.

Tror også det var fordi han spiste for fort. Men nå er han helt fin i magen igjen.

vomen gjør underverker på avføringen. Han var fæl til å spise sin egen avføring da han gikk på tørrfôr. Nå rører han det ikke.

Og det er lite som kommer ut :)

Har kun hatt hunder på en type tørrfôr, så har aldri opplevd at en hund har grålig avføring.

Men bra det ikke er noe farlig :D

Skrevet

Valpen vår hadde spist litt kattematt hos bestemoren til samboeren min. På kvelden etter dette kom det ENORME mengder med avføring, så er nok kattematen som er synderen her kan jeg tenke meg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...