Gå til innhold
Hundesonen.no

Permisjons-EFIT 01.09.2015


Recommended Posts

Skrevet

09.00

Ammetid for ørtoførtiende gang...

20150901_090035.jpg

10.00

Vi står opp, alltid like koselig med lille blidlerken

20150901_095442.jpg

11:00

Første soveøkt ute i vogna
20150901_105442.jpg

12:00

Opp og hopp, kosestund med mor og sønn
20150901_115647.jpg

13:00

Noen har bærsja... dermed bleieskift

20150901_130118.jpg

14:00

Begynner strikkeprosjekt mens C sover

20150901_135947.jpg

15:00

Jeg strikker videre, barn og hund ligger på gulvet, den ene leker, den andre sover

20150901_150834.jpg

16:00

C sover igjen, og mor får plukket opp strikketøy igjen

20150901_162146.jpg

17:00

På tide med mat, det blir rester fra dåpen, roastbiff med bernaise

20150901_171319.jpg

18:00

Maten er fortært

20150901_175928.jpg

19:00

Lekestund før kvelden

20150901_185936.jpg

20:00

Natti natt til lillegutt

20150901_195700.jpg

21:00

Mor forsøker telefonmøte, gikk ikke så bra så endte på FB :P

20150901_212037.jpg

  • Like 6
Skrevet

Fine dere er! Ligger C i sovepose på natta? Strikker du votter? :)

Takk! Han sover i en sånn dunpose sak ja :) han har visst en mor som er livredd for at han skal få dyna over hodet :P

Strikker leggvarmere faktisk ;) dessverre ble de visst litt for små. Men strikker litt på måfå så ikke så rart.

Skal prøve med et litt tykkere garn og tykkere pinner og se om det blir noe. Men vurderer å kjøpe et nøste til av det turkise så jeg kan lage et par litt større i de fargene, for det ble så fint sammen :) og så lage matchende votter og lue :)

  • Like 1
Skrevet

Takk! Han sover i en sånn dunpose sak ja :) han har visst en mor som er livredd for at han skal få dyna over hodet :P

Strikker leggvarmere faktisk ;) dessverre ble de visst litt for små. Men strikker litt på måfå så ikke så rart.

Skal prøve med et litt tykkere garn og tykkere pinner og se om det blir noe. Men vurderer å kjøpe et nøste til av det turkise så jeg kan lage et par litt større i de fargene, for det ble så fint sammen :) og så lage matchende votter og lue :)

Så koselig EFIT :D

Fordelen med dyne vs sovepose er at dynen kan de lett sparke av seg, er ikke bra at de blir for varme heller :)

Skrevet

Så koselig EFIT :D

Fordelen med dyne vs sovepose er at dynen kan de lett sparke av seg, er ikke bra at de blir for varme heller :)

Har AC så varme er ikke et problem her ;)

Men alt har vel sine fordeler/ulemper og jeg tror de fleste foreldre velger det som er best for sitt barn med de forutsetningene man baserer seg på.

Skrevet

Har AC så varme er ikke et problem her ;)

Men alt har vel sine fordeler/ulemper og jeg tror de fleste foreldre velger det som er best for sitt barn med de forutsetningene man baserer seg på.

Det er sant :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...