Gå til innhold
Hundesonen.no

Pippin&Symras liksomefit


Recommended Posts

Skrevet

Det blir en litt redigert efit, siden åtte bilder av laptopen min på jobben er litt uinteressant.

Frokost ved nevnte laptop:

7a31ee47-4e07-4ae2-a7b9-cf3ee6fa006f.jpg

Rette en inntakstest. Hvilken klasse passer denne eleven i?

32ded9f5-9431-44d0-8184-332a2916808a.jpg

Hvem er det bilde av på kontorveggen tro?

ad9c362e-d6c6-4dbf-9fe2-2bba14b447a1.jpg

Så gjør vi et hopp til jeg kommer hjem. Noen bilder fra hagen på vei fra bilen kan dere få:

35e9aab7-62dd-4f3c-a28f-23608c7108ac.jpg

08923370-f446-452a-b67c-82d64b84b149.jpg

c37e46e4-1e90-4734-b4f7-aaf5f0fb6e8b.jpg

Og hvem ønsker velkommen så det høres lang vei, bak vindu som speiler hagen?

4119cf01-0d97-445d-abbc-3eecdf24c9d6.jpg

Ut på tissetur! Det tisses og sniffes!

03901b3b-64a2-4560-bae5-df7eec3471d8.jpg

Så lages det middag. Elgkarbonader og kantareller.

44fc5a4b-45ef-47d6-bfd0-7d381e0b726b.jpg

Så må mor lese nettaviser og kikke innom sonen en tur:

2d2392f5-ae17-4012-9b3d-a768e04ad564.jpg

Tid for kveldsturer. Først sammen Symra på en liten skogtur:

b3fdade5-c3a8-4064-9ab6-56b11ed54def.jpg

0be0bb64-553c-48ba-bd96-8eb234e1af61.jpg

Så en tur ned til fjæra sammen Pippin:

d71ef6c0-3dbd-4b47-a72b-574976ece277.jpg

Farget av solnedgangen:

63cb2e13-608c-4051-996c-265c62a19b57.jpg

Da vi kom hjem fant vi Timoen vår på en gammel benk i hagen:

381778fa-09f7-4a1d-9617-0b9df230f0ea.jpg

Resten av kvelden blir det litt tv-glaning og litt lesing og sånt. Ikke så mye å ta bilder av!

  • Like 11
Skrevet

Fantastisk at hagen din fortsatt er så flott! :heart: Men hvorfor går du to turer med dem?

Jeg går med begge av og til, men da må jeg som regel grave meg ned i et dypt hull av skam hver gang vi går forbi andre hunder. Vi fikk aldri helt dreisen på det der. Jeg synes det er koseligere og mer avslappende å gå med en i gangen.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...