Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket Fôr Og Hvor Mye Betaler Dere?


Renate A

Recommended Posts

Har sikkert vært oppe før, men med nye medlemmer osv så kan det vel komme opp igjen.

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Hvordan merke bruker dere?

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Er dere fornøyd med fôret?

Jeg bruker HILLS r/d (diettmat) og j/d (leddmat) til Chicka, det koster 550kr (r/d) og 599kr (j/d) for 14kg.

Jeg pleier å kjøpe to sekker av gangen.

Jeg er veldig fornøyd med HILLS endelig et fôr hun fungerer 100% på uten allergi problemer. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Betaler 470,- for en 20 kgs sekk!

Hvordan merke bruker dere?

Purina Pro Plan

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Vi kjøper en sekk hver gang, da vi kjøper av oppdretterne og vet at de alltid har en sekk dersom vi trenger!

Er dere fornøyd med fôret?

Ja, er da det. Selv om Atheo har spist lite, så tror jeg det er et bra for!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

540kr for en 15 kg sekk

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper en 15kg sekk

Er dere fornøyd med fôret?

Ja er det. Prisen er litt stiv da. Men han fungerer bra på det så

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

150 kr for 20 kg

Hvordan merke bruker dere?

Vom og Hundemat (samt en haug med matrester, litt bein, sjølribba høne osv)

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Rundt 80 kg.

Er dere fornøyd med fôret?

Kunne ikke blitt mer fornøyd!!! Anbefaler det til ALLE!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei,

Betaler ca 450,- for en 20-kilos sekk fra ProPlan (må kjøpe 5 av gangen, via en dyreforretning - men det er jo veldig enkelt å få tak i, da).

Men det viktigste er jo faktisk at hunden(e) FUNGERER på det de får - ikke bare prisen. Betaler jeg gjerne en hundrelapp mer for et fôr hvor hundene holder seg friske, raske, fine i magen og supre i pelsen.

Olivers tar 439,- for 15 kilo, og ProPac tar 399,- for 15 kg - begge fritt hjemkjørt (Olivers i hele landet, ProPac kun her i Oslo/Akershus).

(Disse prisene er da normale vedlikeholdspriser for voksne hunder)

Hadde fôravtale med Eukanuba tidligere - og fikk da meget billig fôr, men det funket ikke SÅ bra i det siste, så jeg bruker ikke det lengre, selv om det også var kjempeenkelt å få tak i (bor ca 3 min ifra hovedlageret deres).

Men interessant å høre her hvor mye andre betaler for sine fôr!

(Og ja - er forsåvidt fornøyd med ProPlan til hundene!)

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker for fra Vom og mundemat og Oliver`s Lamb samt skanker fra slaktern

Ellers så kjøper jeg kyllingvinger,koteletter,oksehaler og o.l på butikken..(selvfølgelig,hehe)

Betaler 160kr for en 20kg blokk Vom og Hundemat

Betaler ca 480 for Oliver`s

Betaler ingenting for skankene..

Jeg kjøper 2 sekker og 2 blokker i slengen.

Jeg har akkurat begynt på Vom og hundemat.Hundene elsker det..

Oliver`s vet jeg ikke helt..har brukt det siden Budd var 11 uker og Buffy siden hun var 6mnd, det har fungert kjempefint helt til nå..De er snart 11 mnd..Begge har begynt å klø og flasse litt..Vet ikke om det er foret..Har ikke planer om å bytte det ut foreløbig..I og med at de får mest Vom og hundemat..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

360kr for 20kg...

Troll Sport..

Kjøper bare 20kg i gangen, men har en genial betalingsordning......

Er storfornøyd brukt det 5?mnd nå..., pelsen til buster er myk & blank, noe han ikke ble på verken eukanuba eller Specific som kostet det dobbelte...(ja, vi brukte de lenge også..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

betaler 300 pr 15 kg for.

Hvordan merke bruker dere?

Bruker Happy Dog.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper 2 sekker til kvar hund pr. gang.

Er dere fornøyd med fôret?

Ja kjempefornøyd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres? 500 kroner.

Hvordan merke bruker dere? A.N.F ( www.anf.com )

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat? 15 kg.

Er dere fornøyd med fôret? KJEMPEFORNØYD!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

220kr for 20 kilo v&h. Husker ikke prisen på olivers, men rundt 440 for 15 kg tror jeg.

Hvordan merke bruker dere?

Blander vom og hundemat og olivers. Samt annen rå mat som høner, kyllingvinger, fisk, oksehaler osv.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper ei 20 kg blokk av vom og hundemat og en 15 kg sekk av olivers.

Er dere fornøyd med fôret?

Kjempefornøyd med oliver's, og like fornøyd med v&h så langt(begynte med v&h får 2-3 uker siden).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

540kr eller noe slikt for en 15 kg sekk

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper 2,5 kg pose (kan nesten ikke si sekk)

Er dere fornøyd med fôret?

Absolutt. Litt dyrt, men så har jeg en liten hund som ikke spiser så mye så da går det greit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå bruker vi noe som heter nutra nuggets,320 kr for 18 kilo. Men hørt veldig mye bra om maxi dog som man kjøper på Rema 1000,det er 80 kroner for 10 kilo. Så det skal vi teste ut. Får jeg større fryser går vi over til vom osv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker Hill's adult Large breed kjøper fôret i sverige(nordby) så prisen er 479 sek for 15 kg, tillegg så har vi vært heldig å fått 150 kr rabatt på de siste 3 sekkene så da har vi fått dem for 329 S.kr. :icon_redface:

Har brukt foret i ett år kjempe fornøyd!! Har brukt proplan på mine andre hunder ca i 13år, Kjempe fornøyd med fôret men siden jeg har hatt 2 hunder med kreft så byttet jeg fôr bare for å føle meg litt "tryggere"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

215 for 15 kg

Hvordan merke bruker dere?

Bento Kronen Happy Life Sport

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

kjøper inn to sekker eller mer...

Er dere fornøyd med fôret?

ja, er fornøyd, billig og greit for, og toya liker det ;) og da skjønner jeg ikke vitsen med å bytte ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Vi kjøper poser på 2,5 kg når vi kjøper for og da koster det 189 kr.

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Hun spiser så lite så vi kjøper bare en pose på 2,5 kg hver gang, butikken ligger rett rundt hjørnet så da er det ikke noe vits i å kjøpe mer.

Er dere fornøyd med fôret?

Tja, vi var fornøyde i begynnelsen fordi avføringen var bedre og hun spiste det opp hver gang, men nå vil hun nesten ikke ha det lenger, så vi vurderer å bytte til vom og hundemat. Synes også prisen på RC er litt høy, men hun trenger ikke så mye så da har det egentlig ikke så mye å si.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Ingen tingen.

Hvordan merke bruker dere?

Jeg råfôrer.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper jo ikke,men har altid rundt 20 kilo med forskjellig kjøtt og bein i fryseren.

Er dere fornøyd med fôret?

KJEMPE!!!!!

Kunne ikke vært mer fornøyd,alt er perfekt!!! :);)

Anbefales til alle!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Jeg betalte nesten 600 kroner for en sekk Hills r/d og en l/d i dag (5kg sekker). Olivers er det vel litt over 400 kroner fritt tilkjørt om jeg ikke husker feil.

Hvordan merke bruker dere?

Olivers adult (Nirm) Hills r/d og l/d (Bogar).

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

En sekk fra Olivers ad gangen. Bruker litt over 2 mnd på den.

En 5kg sekk av r/d og en av l/d ad gangen. Nesten 3 mnd forbruk. Vanskelig å få tak i 14 kg sekker l/d her i distriktet utrulig nok...

Er dere fornøyd med fôret?

Ja og nei. Jeg skulle ønske jeg slapp disse diettforene da. De gir ufattelig mye avføring, og jeg synes ikke de gir nok til pels, poter og klør. I tillegg så hjelper de han ikke til å gå ned i vekt, trass mosjonering og harde kutt på godisfronten. Men er ikke noe annet valg enn å gi ham det.

Olivers er jeg veldig fornøyd med. Skulle ønske litt fastere avføring, og litt mindre mengder. Men det gir fin pels og hud, og gitt mest mest til klør og labber.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

85kr for 4kg

Hvordan merke bruker dere?

Norwegian Polar

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

4kg

Er dere fornøyd med fôret?

Ja men jeg ønsker meg fryseboks...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Er ikke helt sikker, men litt over 500 tror jeg.

Hvordan merke bruker dere?

Hill's

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

20kg

Er dere fornøyd med fôret?

Fornøyd med fôret, har bra pels og slikt, men er ikke fornøyd med appetitten til Raja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

599,- koster Aiwa sitt light fôr men vi får 25%avslag

399,- koster foret til japanerene men får også 25%avslag der.

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

En 15kg sekk til Aiwa og 8kg til de små(siden RC ikke selger større i mini serien).

Er dere fornøyd med fôret?

Jepp kunne ikke vært mere fornøyd! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...