Gå til innhold
Hundesonen.no

vom... tine så fryse?


Gjest
 Share

Recommended Posts

Ikke la det tine helt, men nok til at du får kniven igjennom. Fungert bra her når jeg har gjort det, ingen dårlige hunder.

Sånn har jeg gjort det og, med både 5 kilos pølser og 20 kg blokker.

Ingenting har luktet dårlig og ingen hunder har blitt dårlige :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det største problemet med å tine også fryse igjen er vell at fibrene i kjøttet blir ødelagt, ikke at det er noe farlig eller noe? Mtp bakterier og slikt er det jo ikke noe verre å fryse kjøtt som er tint enn å fryse kjøtt som ikke er fryst før.

Men det gjør i alle fall ikke vi, trodde det var en sånn "greie" om at man ikke skal det.

Forøvrig, vi tiner og fryser. Men vi bruker 20kg-blokk og tar det i noen runder etterhvert som det ytterste tiner (vommen er derfor kald hele tida siden det ligger inntil en isklump/vom). Aldri hatt noe problemer med det før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tinte det ikke helt så klart. Nok til at jeg klarte å kutte den i vanlige porsjoner.

Noe som endte med en ødelagt skjærefjøl, ikke spør meg hvordan, en knekt kniv, ikke spør meg hvordan, og to fine kutt i fingeren og hånden og en telefon til legevakten, så buss til apoteket. Men det gikk til slutt :thumbsup:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det gjør i alle fall ikke vi, trodde det var en sånn "greie" om at man ikke skal det.

Forøvrig, vi tiner og fryser. Men vi bruker 20kg-blokk og tar det i noen runder etterhvert som det ytterste tiner (vommen er derfor kald hele tida siden det ligger inntil en isklump/vom). Aldri hatt noe problemer med det før.

det gjør ikke jeg heller, det ødelegger jo kjøttet, selv om maten ikke blir dårlig eller farlig å spise. Skulle det være noe som blir tint feil så blir det gjerne frossen hundesnack senere.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

det gjør ikke jeg heller, det ødelegger jo kjøttet, selv om maten ikke blir dårlig eller farlig å spise. Skulle det være noe som blir tint feil så blir det gjerne frossen hundesnack senere.

Aha. Jeg har alltid hatt en oppfattelse av at det er fordi kjøttet blir dårlig/bør ikke spises. Kanskje en myte som har kommet fra alt snakket om å varme opp mat flere ganger. Ikke vet jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tinte det ikke helt så klart. Nok til at jeg klarte å kutte den i vanlige porsjoner.

Noe som endte med en ødelagt skjærefjøl, ikke spør meg hvordan, en knekt kniv, ikke spør meg hvordan, og to fine kutt i fingeren og hånden og en telefon til legevakten, så buss til apoteket. Men det gikk til slutt :thumbsup:

*ler*

Si meg, er vi i slekt?

Jeg havnet på legevakta når jeg skulle bake ostekake, jeg kan se for meg samme utfall om jeg skulle dele v&h...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*ler*

Si meg, er vi i slekt?

Jeg havnet på legevakta når jeg skulle bake ostekake, jeg kan se for meg samme utfall om jeg skulle dele v&h...

huff gårsdagen var katastrofe, men nå så ligger ferdig oppdelt vom å tiner i kjøleskapet. Så ingen flere skader før jeg kjøper en ny pølse, og da må jeg vell la det tine bittelitt lengre enn sist :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøpte en 5kg pølse med vom i dag. fy flate det skulle jeg aldri ha gjort.

Har stått å delt opp til små biter! over 80 brødposer gikk det, En og en halv frysskuff er fult av vom! litt over to timers arbeid.

aldri mer.

Men nå har voffen mat i mange, mange dager!

Katten, nei han har vom til 4 dager, ups.

Noen av posene har 2 biter oppi, fordi jeg gikk lei, en pose har mange små biter i tilfelle de andre bitene er for små og som tilleggsmat til når han er ekstra aktiv. Et lite måltid etter 4-6 timer med lek sammen med to spinnville hunder er bra å ha. Tenker nå på alt jeg :P

Skuldrene brenner, ryggen er ødelagt og etter 4 timers shoppings runde + to timer på kjøkkenet så er jeg helt ødelagt i føttene.

Aldri mer om jeg kjøper en 5 kg pølse med vom, for et herk det er å stå å del opp!

Nå blir det de "normale" pølsene heretter, ingen skader i dag for det fikk tinet litt i bilen i løpet av shoppingrunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vi kjøpte vår første vom blokk på 20 kg i går. Delte opp i dypfryst tilstand. Brukte hammer og huggjern. Funka som bare det. Ingen gris eller noe. Hadde lest hvor mye gris det ble og hvor vanskelig det var men det var null problem

Sent fra min GT-I9300 via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...