Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi koser oss glugg ihjel i Trondheim, fint vær og bra resultater. Vigdis exelent, Tuva BIR og BIG 2 :) Dommer idag i raseringen og gruppa var Svein Bjarne Helgesen.

  • Like 14
Skrevet

Takk :) Så teit du er Line! Jeg prøvde å finne deg @Krutsi, men det klarte jeg da ikke :P

Det tror jeg er første gang i historien at noen verken så eller hørte meg :lol: @Line hinter nemlig innimellom om at jeg høres ganske så godt :lol:

Så større sannsynlighet at du ikke skjønte at jeg var meg der jeg sto med en ko-ko-rottis ved ring 1, i skjørt, og bablet :lol: jeg var den som snakket kontinuerlig fra klokken 11 til ca 14 ved ring 1 :lol:

Men prøv igjen i morgen! Kom og si hei! Jeg skal ha med meg ei jente i morgen.. Ca 12-14 år.. Jeg aner egentlig ikke, hakke møtt henne.. Men da vet du at vi blir 2 i morgen :P:lol: bikkja heter Dixi :P og så er det å spørre nesten hvem som helst med rottis, alle kan omtrent peke ut meg :lol: :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Vi ble ikke plassert i gruppa.. Men skal vel strengt tatt være fornøyd allikevel.. Rottisen pleier som regel ikke å være en gruppe-hund :P Men jeg fikk Jabbet hull i hue på flere i dag, så da skal man ikke klage vel :lol: Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...