Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har flere hunder som bjeffer og jeg får veldig mye klager fra naboene der jeg bor. Ser etter ett nytt sted å bo som det ikke er naboer. Hvor mange meter unna naboer bør jeg bo da? Jeg synes det er så fælt å få klager og naboene mine hater meg ser det ut som.

Guest lijenta
Skrevet

Først og fremst så bør du ha flest mulig yttervegger hvis hunden står inne og bjeffer.

Står hunden ute og bjeffer dagen lang så ville jeg satset på noen km til nærmeste nabo. Altså et hundebjeff høres ute over lange avstander. Er jeg ute så hører jeg hunden som står og bjeffer litt over en km borte fra her jeg bor. Men lyd brer forskjellig i de forskjellige miljøene.

Skal du som flesteparten kjøpe deg et hus og ha hundene inne når du er borte så bærer ikke lyden så langt. Men er det snakk om leilighet eler rekkehus så bærer lyden inne i vegger og tak. Og blir mer til sjenanse for andre

Skrevet

Hvorfor bjeffer hundene da? Kan du ikke gjøre noe for å begrense det?

Bor man i tettbygd strøk med hunder som bråker mye så må man regne med klager. Da er det beste å bo slik til at man ikke har naboer å sjenere, dvs veldig landlig til.

  • Like 2
Skrevet

Du tror ikke at dette er noe som heller bør trenes på? Hunder som bjeffer så mye som det virker som dine gjør (ref at du får mye klager å ønsker å flytte til en plass du bor helt alene uten naboer) er antagelig litt stresset og bør få trening i å roe seg ned å slappe av. Om det er når du ikke er hjemme det skjer så bør du kanskje finne ut om hundene har separasjonsangst eller noe. Det finnes jo mye å velge i, så lenge hundene er hjemme og vindu ikke står oppe i rommet hunden er så burde du jo berge greit selv i et boligfelt, så lenge du ikke bor i en tomannsbolig e.l. hvor du deler vegg med noen. Ihvertfall på dagtid. Er det kvelds og nattestid så blir antagelig det irriterende også. Derimot så kan det jo uansett hende at folk reagerer om det er hunder som bjeffer til stadighet, det gjør ihvertfall jeg da jeg blir bekymret for hundens velbefinnende. Ellers så er det jo mange hus og småbruk som ligger for seg selv når man kommer litt landlig. 50-100m til nermeste nabo holder i massevis så lenge hundene ikke står ute å bjeffer hele dagen (da må du nok bo enda mer øde).

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...