Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min huskyblanding (6år) har noen små bittskader på potene etter den nye valpen i huset.

Valpen skulle få sin 12ukersvaksine hos dyrlegen og jeg tok med husky'n og for å få råd/evt salve/piller, da sårene ikke har grodd helt etter en uke.

Dyrlegen ga meg resept på Bactrim som han skal få morgen og kveld i 10 dager.

Personlig har jeg veldig dårlig erfaring med disse pillene, så jeg ble selvfølgelig

veldig skeptisk da jeg så hvilke piller som lå i apotekposen da jeg kom hjem.

(min reaksjon på pillene var at jeg fikk så kraftig allergisk reaksjon at jeg holdt

på å dø)

I tillegg står det ingenting i pakningsvedlegget at disse pillene også er brukt

til hund.

Jeg har søkt på nett "bactrim + hund"

men folk skriver jo bare om de opplever negative reaksjoner på dette.

Så da lurer jeg.. er det noen som har brukt disse på sin hund som det gikk bra med??

Skrevet

Spør veterinæren din om dette- vi har fått bactrim til hund men det var hund med en kraftig mage/tarm infeksjon.

Så det brukes til hund, men er kanskje ikke det vanligste middelet.

Skrevet

Det står ikke pakningsvedlegget på humanpreparater om de brukes til hund/andre dyr, uansett. Bactrim er normalt ikke førstevalg av antibiotika, men er helt fint å bruke til hund. Dersom veterinæren har valgt akkurat dette, så er det sannsynligvis en grunn til nettopp det:-)

Skrevet

Brukte preparatet på ene hunden her tidligere i år. Null bivirkninger. Måtte ha lang kur for å få has på infeksjonen, men han hadde en stygg infeksjon.

Skrevet

Man kan jo ikke automatisk gå ut i fra at en hund får bivirkninger bare fordi en selv har hatt det :P Blir litt sånn anti-vaksine-argument "1 av 1000000 reagerer på det".... :P

Skrevet

Hvis du fikk anafylaktisk sjokk av medisinene, så ikke håndter de. Anafylaksi er skumle greier! Man vet heller ikke hvor mye som skal til før man trigger reaksjonen. Jeg hadde ikke vært redd for bikkja så mye som jeg hadde vært redd for meg selv.

Skrevet

Hvis du fikk anafylaktisk sjokk av medisinene, så ikke håndter de.  Anafylaksi er skumle greier! Man vet heller ikke hvor mye som skal til før man trigger reaksjonen. Jeg hadde ikke vært redd for bikkja så mye som jeg hadde vært redd for meg selv. 

Kanskje bruke engangshansker når man skal gi de til hunden?
Skrevet

Vel, nå har han fått tre av denne pillen og han har heldigvis ikke fått noe negativ reaksjon på dette.

Til de som ikke skjønner at jeg blir skeptisk til å gi hunden noe jeg selv nesten holdt på å dø av,

og da er det ikke snakk om at jeg tror hunden får samme reaksjonen jeg fikk, og av alle merker,

skulle jeg få forskrevet akkurat dette.. og jeg på flere forum finner posten ang hunder som har

fått dette og må akutt til dyrlegen/blitt veldig syk, og at jeg vil forsikre meg om at disse pillene

har blitt gitt til hunder før uten at de har fått alvorlige bivirkninge..

vel, (stopper der, uten å komme med antagelser)

Hvis du fikk anafylaktisk sjokk av medisinene, så ikke håndter de. Anafylaksi er skumle greier! Man vet heller ikke hvor mye som skal til før man trigger reaksjonen. Jeg hadde ikke vært redd for bikkja så mye som jeg hadde vært redd for meg selv.

Godt poeng! Det tenkte jeg ikke over, så jeg ga han pillene uten hansker og heldigvis har jeg ikke fått noen reaksjon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...