Gå til innhold
Hundesonen.no

Omreisende dyrepark i USA... "Skjelett-dyr"..


Recommended Posts

Skrevet

Mye der som bare er helt feil, men jeg ser ikke egentlig tynne dyr.. Jeg ser dyr med dårlig muskulatur, men det kommer nok sikkert heller av for lite mosjon enn for lite mat. Stakkars dyr :(

Skrevet

Mye der som bare er helt feil, men jeg ser ikke egentlig tynne dyr.. Jeg ser dyr med dårlig muskulatur, men det kommer nok sikkert heller av for lite mosjon enn for lite mat. Stakkars dyr :(

Du finner ikke sånne dyr i naturen. Ulikt hundeeieres tro på at et dyr kun er i god form når ribbeina stikker ut, har naturen gjort det slik at mange dyr bærer fett for dårlige tider på kroppen. Tiger og bjørn er to av disse dyrene.

Skrevet

Du finner ikke sånne dyr i naturen. Ulikt hundeeieres tro på at et dyr kun er i god form når ribbeina stikker ut, har naturen gjort det slik at mange dyr bærer fett for dårlige tider på kroppen. Tiger og bjørn er to av disse dyrene.

Helt enig. Her er det både dårlig muskulatur og for lite fett.

tiger4.jpg

img0467h.jpg

  • Like 1
Skrevet

Jeg så et program med Lois Theroux her om kvelden om "big pets" i USA, der ble det arrangert en omreisende pettingzoo-greie med dyreunger av ymse slag for å tjene inn penger til et "rescuesenter" for eksotiske dyr (stort sett kattedyr). Det er jo helt hårreisende, et par av dyrene gjorde ikke annet enn å løpe frem og tilbake i innhegningen sin - hvorpå "dyrepasseren" hevdet at det var et aktivt dyr.. Ja, et aktivt dyr sperret inne i noe som ikke var stort nok til å være luftegård for hund engang. En annen som ble intervjuet klarte å si at han trodde ikke dyra ville valgt å være ville om de kunne, for de var visst ikke dumme, disse dyrene, de likte å bli tatt vare på.. :gaah:

Jeg orka ikke å se hele programmet jeg, det er bare for ****** at det er lov.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...