Gå til innhold
Hundesonen.no

I killed my dog today


Justisia
 Share

Recommended Posts

Det er 10 og 9 år siden jeg satt med noe av de samme tankene og følelsene som denne bloggeren gjør, og det er fortsatt leit. At man ikke kunne fikse dem, at man ikke kunne redde dem, at de ikke fikk bli gamle og grå og kloke.

Men hey. Hva er det vi pleier å si på forumet her da? Det var den letteste utveien.. Easypeasy. det der..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trist blogpost, håper de ikke får noen kommentarer om at de skulle "ha prøvd mer".

Det gjør de. Er bare å lese bloggen deres. De får masse pepper for å ikke ha prøvd nok eller gjort noe galt eller lyve om bakgrunnen hans. Eller at de burde burtrent ham for å deale med marerittene, eller at det ikke egentlig var et angrep siden han gjorde det i søvne.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det gjør de. Er bare å lese bloggen deres. De får masse pepper for å ikke ha prøvd nok eller gjort noe galt eller lyve om bakgrunnen hans. Eller at de burde burtrent ham for å deale med marerittene, eller at det ikke egentlig var et angrep siden han gjorde det i søvne.

Ser oppfølgingspostene (og mer) nå. Kommentarene jeg så under den første posten virket hovedsakelig støttende, men det var fryktelig mange så jeg gadd ikke lese gjennom alt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...