Gå til innhold
Hundesonen.no

Konk 1


Aea
 Share

Recommended Posts

Ikke den betegnelsen - nå har man beste tispe- og hannhundklasse, og betegnelsene 1-4 BHK/BTK. Ikke konk.

Det er da fremdeles konkurranseklasse? Alle hunder som får Excellent skal delta i den, og også hunder med Very Good dersom færre enn fire hunder har fått Excellent.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jupp, på kritikkskjemaet står det KVAL, hvor en setter forkortelsene for de individuelle premiegradene (excellent, very good, good, sufficient, null og KIP), og i KONK setter en plasseringen i konkurranseklassen, altså den aldersbestemte klassen en er påmeldt i. Står det ikke noe, ble hunden uplassert. Det plasseres inntil fire, så KONK1 bestyr klassevinner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da må man ha fått ck.. Men får man bare E eller VG, så blir man plassert i konk..

Sent from my iPhone using Tapatalk

For å pirke, så er alle som blir plassert i BHK/BTK også først plassert i KONK - det er i aldersbestemt klasse (og championklassen) at CK blir delt ut.

Til trådstarter:

BHK = Beste Hannhundklasse

BTK = Beste Tispeklasse

CK = championatkvalitet

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det står jo ikke bare 1 konk - da står det f eks 1jkk om den er junior?

Slik ser et utstillingsresultat ut på DogWeb:

post-880-0-73856400-1439838766_thumb.png

Slik ser et utstillingsresultat ut på kritikken:

post-880-0-67534400-1439839202_thumb.jpg

Kritikken er universelt utformet, slik at plassering står i samme rute uansett klasse. I gamle kritikkskjemaer var det derimot en rute per klasse.

Edit: Det står klasse som hunden er påmeldt i lenger opp på skjemaet.

Edit 2 - nå også med korrekt bilde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

Slik ser et utstillingsresultat ut på DogWeb:

{style_image_url}/attachicon.gif dogweb.png

 

Slik ser et utstillingsresultat ut på kritikken:

{style_image_url}/attachicon.gif kritikk.jpg

 

Kritikken er universelt utformet, slik at plassering står i samme rute uansett klasse. I gamle kritikkskjemaer var det derimot en rute per klasse.

Edit: Det står klasse som hunden er påmeldt i lenger opp på skjemaet.

Det der er et gammelt skjema da :P

Hvis vi skal være pirkete :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det der er et gammelt skjema da :P

Hvis vi skal være pirkete :lol:

Hahahaha, epic facepalm!

Skal sjekke bilder jeg laster opp fra harddisken fra nå av, og ikke bare tro at filnavnet er rettledende :D Hadde liggende ny og gammel fra en tidligere "undervisningstime" om utstilling i klubben :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

 

Hahahaha, epic facepalm!

Skal sjekke bilder jeg laster opp fra harddisken fra nå av, og ikke bare tro at filnavnet er rettledende :D Hadde liggende ny og gammel fra en tidligere "undervisningstime" om utstilling i klubben :P

Jeg så humoren i det jeg da :aww::lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...