Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppdaget isted at vims har et stort kutt i den ene tredeputen på en framlabb. Den som sitter litt opp på benet ved ulvekloen. Sprekken/kuttet ser ut til å være to-delt slik at det nesten er en bit midt i puten som er "løs". Tror ikke den er løs i og for seg, men den stikker ut fra resten. Aner ikke når hun har fått den, antagelig nylig. Jeg merker ingen ting på henne ellers, men hun hylte til to ganger i sted når jeg skulle flytte på henne vha foten selv om jeg bare så vidt var borti og det var slik jeg fant det, etter litt leting. Jeg får ikke gjort noe med det selv, jeg fikk så vidt renset det litt, men det er helt tydelig fryktelig vondt med en gang noe kommer borti. Jeg tenkte å dekke det til med et omslag eller noe, det kan jeg bare glemme så lenge hunden ikke er sedert, det gikk ikke.

Det er ikke noe sår eller blod, bare en dyp sprekk/kutt. Hva gjør man med sånt? Kan dyrlegen gjøre noe? Må det bare gro? Er det noe man ringer dyrlegevakta med? ikke i natt altså, så akutt er det neppe, men i morgen feks?

Guest lijenta
Skrevet

Husker min skar seg på fem tredeputer og vi måtte til vetrinæren for både penecelin og kutte av endel så såret ble fint og bandasjere https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152449893982401&set=pb.634122400.-2207520000.1438386039.&type=3&theater det ble bandasjer en stund også potesokker og penecelin i to omganger før det grodde. Jeg tok det flere dager etter at såret kom. Mente dem sa at det går fort betennelse i sanne så. Det var tredeputene nede på labbene da

Linken er bilde ferdig bandasjert

Skrevet

Har fått snakket litt med folk og en veterinær så vi holder oss hjemme å lar det gro av seg selv i første omgang. Blir det verre får vi dra inn til vet.

Skrevet

Jeg har hatt to slike kutt på ulike hunder. Passet på at det ikke ble infisert, brukte sokk på hund som skadet seg om sommeren helt i starten, samt litt vasselin så det ikke skulle bli fullt av vann der. Begge mine var upåvirket etter en uke. Helt fint å se på etter to, og fullstendig helet etter ca 3 uker. Aldri hatt problemer med labben seinere noen av dem, og det ble ikke noen infeksjon.

  • Like 1
Skrevet

Observer om du ser/merker noen tegn til infeksjon; rødhet, varme, hevelse (smerte vet vi fra før). At det er vondt kan vi jo regne med at det er dersom hun har skadet seg nylig, men pass på sånn at det ikke blir verre. Jeg ville ventet til over helgen, sett det an til da. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...