Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det har seg slik at jeg på søndag skal reise bort i to uker. Pass til Apollo var ordnet hos noen i Stavanger. Helt fram til det nå tidligere i uken plutselig ikke gikk likevel. Nå er jeg sykt stresset. :|

Siden jeg flyttet hit for ikke så lenge siden kjenner jeg ikke så mange i området, og de jeg kjenner skal enten bort selv, eller så passer det av andre grunner dårlig. Derfor tenkte jeg nå å høre om det tilfeldigvis er noen som har lyst og mulighet til å passe Apollo en uke, fra førstkommende søndag ettermiddag til mandag 10.

Apollo er en sosial belgergutt, glad i alt og alle. Han er vant til å være alene hjemme en arbeidsdag, og er uproblematisk på nye steder og i bil. Han er så godt som lydløs, slipper kun et og annet bjeff hvis han blir giret opp i lek. Katter er han ikke godt vant med, men har stor respekt for den som bor i etasjen over. Han har kommet overens med de aller fleste hunder han har truffet, selv om han kan være litt ivrig og intens på å leke. Dog roer han seg hvis han får beskjed om å legge seg.

Mer kan jeg fortelle, men jeg legger i første omgang dette ut uten de helt store forventningene. Prøver fortsatt de andre mulighetene jeg kommer på, ellers ligger det an til en lang kjøretur til Bergen for å levere ham til familie. :hmm:

Skrevet

Har du mulighet til å kjøre han til Egersund? Der er det ei som drivet hundepass hjemme. De bur i huset hennes og blir en del av familien og hun tar ikke inn mange hundene om gangen heller :)

Skrevet

Har du mulighet til å kjøre han til Egersund? Der er det ei som drivet hundepass hjemme. De bur i huset hennes og blir en del av familien og hun tar ikke inn mange hundene om gangen heller :)

Egersund er ikke noe problem, det er jo myyye nærmere enn Bergen :P Vet du ca hvor mye hun tar for pass?

Budsjettmessig ville det helt klart passet godt om det var noen jeg kunne avtale gjensidig pass med, eventuelt forhåpentligvis et hakk billigere enn hjemmekennel siden jeg kun mottar lærlinglønn (at det i det hele tatt blir ferie er kun fordi reisefølget vil reise, og betaler så og si alt). Men klart, så sent så må det jo bare bli som det blir.

@Rocket , jeg blir veldig glad om du sier fra om mannen eventuelt går med på det :)

Skrevet
Se her https://www.facebook.com/groups/218008021709757/?fref=ts Hun hadde bare en annen hund i den perioden og hadde veldig lyst for hun liker rasen så bare ta kontakt med henne og hør om pris osv :)
Tusen takk, det skal jeg gjøre :) Edit: til hun som er administrator?

Jeg har desverre ikke mulighet, reiser på rasetreffet neste helg, og har allerede alt for mye bikkjer som skal med :) Håper det ordner seg.
Takk for svar, god tur på treff :)
Skrevet

Hvis det blir helt totalt krise så kan vi ha Apollo her, han går jo fint samme med mine. Det er jo klart du må få reise på ferie, hehe. Men OM du finner noen andre så er det også ganske greit. Du vet jo hvorfor.

Skrevet

Det blir til at vi kjører til Egersund i morgen, takket være Arielle :) Venter på svar fra en kamerat/kollega på når det eventuelt passer for ham å hente Apollo og ta ham med til en annen kollega som skal ha ham til jeg kommer hjem igjen – litt logistikk bare...

Hadde det blitt helt krise hadde det nok blitt Haugesund- eller Bergenstur, @Sprettballen. Jeg vet det hadde passet dårlig for deg :)

  • Like 1
Skrevet

Det blir til at vi kjører til Egersund i morgen, takket være Arielle :) Venter på svar fra en kamerat/kollega på når det eventuelt passer for ham å hente Apollo og ta ham med til en annen kollega som skal ha ham til jeg kommer hjem igjen – litt logistikk bare...

Hadde det blitt helt krise hadde det nok blitt Haugesund- eller Bergenstur, @Sprettballen. Jeg vet det hadde passet dårlig for deg :)

Jeg kan kanskje være behjelpelig med frakt til Stavanger en dag hvis du trenger? :)

Skrevet

Jeg kan kanskje være behjelpelig med frakt til Stavanger en dag hvis du trenger? :)

Veldig snilt av deg å tilby! Jeg sender en PM :)
  • Like 1
Skrevet

Hvis han trenger å kjøres noe sted, så kan jeg gjerne kjøre han altså, det er null stress :) 

Det er i så fall mandag 10., jobber du da?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
    • Flyttet til Trening og adferd, forumet "Treningsutfordringer" er for  utfordre hverandre til å trene på ulike ting. - moderator Dette er et kjent og vanlig problem. Og det vil IKKE bli bedre av seg selv. Hvis hunden har fått "øve" seg på dette i 18 mnd så har dere en jobb foran dere. Du finner mange tråder om passeringsproblematikk på forumet her, jeg anbefaler å søke opp og lese dem for ulike erfaringer, vinklinger og råd. Generelt. Se an hunden. Noen hunder er sosiale, andre ikke. Uansett har alle, spesielt valper og unghunder, godt av sosialisering med andre, trygge hunder dere kjenner. Dette betyr ikke nødvendigvis hilsing eller lek, men tur, trening, og bare være sammen med og i nærheten av andre hunder. Mitt inntrykk er at bcer ofte er mer opptatte av mennesker enn andre hunder, men de trenger uansett trening på å være rundt andre hunder.  Jobb med kontakt, samarbeid og lydighet generelt. Uten dette grunnlaget kommer man ingen veier. En BC er en aktiv og arbeidsom hund, og hvis de ikke får brukt seg nok blir problemadferden større. Med en bc mener jeg man burde drive aktivt hundesport, med mindre man faktisk bruker den til gjeting. Man må ikke konkurrere, men en bc MÅ ha mental aktivisering utover tur. Bruk kontakt og alternativ adferd i passeringer. Ser han en annen hund, skal han umiddelbart tenke at "jobben" er å gå ved siden av deg. Kanskje bære en leke du har med? Det begrenser også mulighet for knurring og bjeffing, MEN vær sikker på at den andre hunden ikke kan komme for nærme med tanke på ressursforsvar.  Noe jeg brukte mye på en av mine hunder var "søk" og kaste ut en neve godbiter. Da var han opptatt med å finne dem mens den andre hunden gikk forbi. Ikke veldig bra hvis det er en løs hund som kan komme bort, men i andre situasjoner kan det funke fint. Hvis dere jobber konsekvent med dette blir det en del av prosessen med å bli voksen, og vil forhåpentligvis gå over. Men alt arbeidet dere legger ned nå, også som ser ut til å overhodet ikke funke i hormontåka, vil vise seg på den andre siden.
    • Hei. Har en bc hannhund på 18 mnd som har begynt å bli ekstremt vanskelig når det gjelder passeringer av andre hunder. Lydig og lettvin, snill, rolig inne og veldig miljøvant generelt. Er med på det meste. Problemet har blitt merkbart fra ca 16-17 mnd alder. Han piper, drar og er helt vill i bånd når vi møter hunder på tur. Ved ett tilfelle så møtte vi en rottweiler vi kjenner, da var det knurring og han sto i båndet. Han har møtt den rottweileren ett par ganger som valp også, og det har egentlig aldri gått særlig bra. Rottweileren er snill og rolig som dagen er lang, men mye usikkerhet hos min hund. De aller fleste hundemøtene er det bare piping og frustrasjon fordi han ikke får hilse. han har heller aldri vært særlig begeistret for hunder. Om han har vært løs som valp å han har hilst på hund og menneske, så er det ofte menneske han vil gi oppmerksomhet og ble fort irritert på den andre hunden om de snuste mer enn han ville. Han har aldri ved noen omstendigheter fått hilse på tur eller i bånd heller. Jeg skjønner treningsopplegget og at en må trene på avstand. Skjønner at det ofte ikke går over av seg selv, men det er jo en del biologi også. Så vil det blir bedre når han blir noen mnd eldre og hormoner osv blir mer stabilt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...