Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei, har vert på fisketur og fått litt makrell. Jeg har har ikke sløyet fisken og hevet den rett i fryseren. Spørsmålet er: er det mulig å ta hele fisken opp fra frys med innvoller og bein å hive den i en foodprosessor og gi til hunden med hode og alt? Har jo lest at folk gir hele fiske til hunden når de er på tur og dette er jeg ikke selv redd for men jbikkja mi er litt skeptisk til en hel fisk. Tanken min bar om beina kunne bli kappet opp til små skarpe bein i en foodprosessor?

Og igjen men innvoller osv. Har dette noe å si eller bør jeg fjerne det?

Skrevet

Jeg fjerner innvollene men gir resten. Kan være litt ting inni der som både lukter og smaker litt ekkelt. Hvis du knuser alt i maskinen vil jo det spre seg ut i alt kjøttet også ;)

Skrevet

Opplevde at gamle hunden vår kunne bli dårlig i magen av hel, usløyet fisk. Så vi sløyet den før hun fikk den. Men hode og bein knasket hun i seg. :)

Hun elsket fisk, og har til og med kastet i seg fisk med krok på... gikk heldigvis bra, fikk dratt ut både fisk og krok før det var for seint :lol:

Skrevet

Takker for svar, da blir det å sløye fisken før hun får den. Men dere mener det er safe å hive hele fisken i blender/foodprosessor å servere? Slik jeg beskrev ovenfør at beina kan bli kuttet opp i små skarpe bein som kan være farlige for hunden?

Skrevet

Takker for svar, da blir det å sløye fisken før hun får den. Men dere mener det er safe å hive hele fisken i blender/foodprosessor å servere? Slik jeg beskrev ovenfør at beina kan bli kuttet opp i små skarpe bein som kan være farlige for hunden?

Når mine har fått fisk har de fått den som den er, uten annen behandling enn å ta ut innmaten. :)

Guest Yellow
Skrevet

Takker for svar, da blir det å sløye fisken før hun får den. Men dere mener det er safe å hive hele fisken i blender/foodprosessor å servere? Slik jeg beskrev ovenfør at beina kan bli kuttet opp i små skarpe bein som kan være farlige for hunden?

Hvorfor ikke dele opp i biter med kniv om du ikke vil gi den hel/halv? :) Men bare kjør på, rå fiskebein er myke og tøyelige greier.

Skrevet

Fiskebein blir ikke spesielt skarpe før de varmebehandla (og selv da er de ikke så ille som en del annet).

Jeg gir fisk i hele stykker, virker som om hunder i likhet med folk liker å få litt variasjon i hvordan de spiser ting, om de har mulighet, og at ikke alt bare er "grøt".

Fiskehoder har gitt enkelt hunder litt problemer med magen, om den er sart fra før av. Ikke noe farlig, bare illeluktende fising :x

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...