Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Man kan jo se på linjene for å prøve å finne ut hva det er størst sannsynlighet for at kommer av str, men det vil bare være en sannsynlighet, det kan slå ut akkurat hvordan som helst. Men man må sjekke linjene i sin helhet, ikke bare mor og far.

Skrevet

Antageligvis et sted mellom mor og fars størrelse, men ligger det feks større hunder bakover i linjene kan de bli større og.

Foreldrene til min Golden er henholdsvis 21 og 24 kg, min er 37 ;)

Skrevet

Begge foreldrene til min er "normale" border collier størrelsemessig (også helsøster, halvsøstre, tante osv), mens min er svær. Men er visst en del store hannhunder på morsiden, så har nok kommet snikende derfra.

Skrevet

Mine er "freaks" ift mor og far og resten av kullet. Begge er større enn både foreldrene og resten av søsknene. Det kunne ikke forutsees.

På dogoen har vi historie der enkelte av parringene til mor og far har resultert i abnormalt større avkom. Så linjene er nok sånn.... Men de fleste av samme kombinasjon ble "normale" ift mor og far, noen ble mindre. Her var både far og mor store da, men likevel...

Skrevet

I tenkt situasjon kan du få hva som helst, tenker jeg. Det er sjeldent sånn at valpene blir en mellomting av foreldrene begge to :P Noen vil kunne bli store, noen små og noen midt i mellom. Men det kan også bli slik at alle blir små eller store.

Det finnes et kull av min rase der mor var liten for rasen og far var i toppsjiktet. Alle valpene ble STORE, typ mye støtte enn maks for rasen. Selv med den lille mora. Det kunne man ikke forutsett.

Skrevet

Siden jeg ikke får redigert innlegget mitt fra mobil.. Skulle ikke stå "mellomting av foreldrene begge to", men "mellomting av foreldrene alle sammen".

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...