Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Frost stilte begge dagene i Oppdal og vi hadde en strålende helg til tross for at det var litt for kaldt for min del.

Lørdag fikk han strålende kritikk av dommer Beata Petkevica og endte opp med BIR, BIG og BIS3!!

Han fikk også det etterlengtede certet og ble ny norsk utstillingschampion!!!

Hans nye tittel er nå NUCH NORDJV-14 Izgara's Frost.

Søndag fikk han nok en strålende kritikk av dommer Ilona Onstenk-Schenk og ble BIR og BIG3

Så vi hadde en strålende helg med mye bedre resultat enn vi hadde håpet på.

Noen flere som har resultater derifra?

Vet det ihvertfall var en til som ble champion ;)

  • Like 7
Skrevet

Turboprinsessa mi, Audi Paudi Putevar (Pied Piper's All The Rage) stilte lørdag for Ilona Onstenk-Schenk og ble eneste svarting med excellent og ck og dermed BIR :D Hun er fullcertet så det fikk vi ikke med oss.

11232171_10153011420191985_1664587288958

  • Like 7
Skrevet

Vegas fikk flat rød lørdag og rødt med ck, cert og bir søndag :-D kan derfor smykke seg med tittelen norsk utstillingschampion :-D jippi!!!

  • Like 10
Skrevet

Vegas fikk flat rød lørdag og rødt med ck, cert og bir søndag :-D kan derfor smykke seg med tittelen norsk utstillingschampion :-D jippi!!

YEY!!!

Det var så herlig å se!!

Vi var heiagjengen som klappet og jublet på siden av dere søndag. Hihi.

Han er veldig fin han Vega.

Var litt usikker på om det var deg serru, men kom frem til at det måtte være det.

Gratulerer så mye med championatet. Det var vel fortjent ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...