Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Huff, grusomt eksempel på folk som ikke gjør noe forarbeide før de skaffer seg hund. At noen bare stikker innom finn.no og leter etter en søt valp er ufattelig for meg. Og jeg kjenner jeg blir dårlig når jeg leser at "oppdretteren" sier at nå driver de lovlig, kun med norske valper.

De har jo blitt lurt, så klart, men det er som å bli overrasket over at man ble svindlet når man sendte noen tusenlapper til en prins i langtvekkistan, og han ikke betalte tilbake.

Jeg tror jeg må slutte å lese disse sakene, jeg mister helt troen på menneskeheten.

  • Like 3
Skrevet

Jeg skjønner ikke helt hva de har trodd de har kjøpt, når valpen er så billig. Det bør være ett tegn på at noe er galt. Når jeg titta på yorkie valp selv kom jeg over en god del slike annonser av typen "for god til å være sann", og styrte unna.

Så jeg syns det er deprimerende at disse folka har brukt mindre tid på å finne ut om hunden de skal kjøpe/hundekjøp generelt, enn det folk flest bruker når de skal kjøpe seg ny vaskemaskin.

  • Like 4
Skrevet

Trist er det selvsagt, men jeg tror ærlig talt at dette er måten folk må lære på. Advarsler både på hunders og eieres vegne enses ikke, da blir det learning by doing, dessverre for både hunder og mennesker..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...