Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå på lørdag skal jeg ut og fly med mine to hunder. den ene skal være under flyet og den andre skal i kabinen med meg. Dette er en flytur på 4 timer. Da jeg fløy til spania hadde jeg bare med meg en hund i kabinen og dette var en noe urolig flytur. Han var veldig urolig og klarte ikke slappe av ordentlig. (Får ikke ha de i fanget pga mulig turbulens) og nå har jeg med meg en ekstra hund som jeg er litt usikker på hvordan vil reagere. Hun er veldig urolig i bil når hun er i bur. klarer ikke slappe av helt og stresser mye. Vi har øvd mye men hun liker det ikke. Hun sover alltid i bur om natta men er vell pga alt støyet i en bil og at det faktisk beveger seg.

Så siden jeg har en hund som jeg har erfart på flytur tidligere er urolig ,og en annen jeg har stor mistanke på vil være urolig. Så lurer jeg på om noen har erfaring med og bruke beroligende på hund når de flyr?
Hvordan deres hund har reagert på det. (vil nok ikke bruke det om det er mye dårlig erfaring ved bruk av det)

Skrevet

Ikke beroligende, men Xanor fungerer som "likegylighetsdop". Min ekstremt lydsensitive hund får dette på nyttårsaften og da kommer vi oss igjennom det på en fornuftig måte. Det er jo individuelt hvordan de reagerer på medikamentet, min får en "gi ****"-holdning med masse selvtillit der ingenting er skummelt.

Skrevet

Ja hun som skal være under kabinen reagerer veldig på støy rundt seg.... uheldigvis...
Skal høre med vetrinær på mandag om hva vi skal gjøre for blir sikkert ikke trivelig og være under flyet alene med alt det støyet.

Skrevet

Skal vel helst ikke dope hund i cargo men..

Det kommer an på hva man bruker. Det man tradisjonelt har brukt er en type muskelavslappene (tror jeg?) som får kroppen til å slappe av, men ikke hodet, så hunden blir like redd. Det er ikke særlig bra. Men nå har det vel vært brukt med andre typer som det nevnes over her, der hunden blir litt mentalt likegyldig.

Det er ikke en mulighet å ha begge hundene sammen i cargo da? :)

Det tenkte jeg også på. Om hundene er komfortable sammen, vel å merke, så vil de antageligvis føle seg tryggere sammen.

Skrevet

Det er ikke en mulighet å ha begge hundene sammen i cargo da? :)

Tispe med løpetid og hannhund som er veeeldig intressert så er ikke det noe alternativ... De skulle være i samme bur men da hun fikk løpetid nå så er ikke det et alternativ lengre :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Det kommer an på hva man bruker. Det man tradisjonelt har brukt er en type muskelavslappene (tror jeg?) som får kroppen til å slappe av, men ikke hodet, så hunden blir like redd. Det er ikke særlig bra. Men nå har det vel vært brukt med andre typer som det nevnes over her, der hunden blir litt mentalt likegyldig.

Så da er jo cargo'en ett fint sted å prøve det uten noen å se til hvordan hunden faktisk har det?

Er jo bare å kjøre på

Skrevet

Så da er jo cargo'en ett fint sted å prøve det uten noen å se til hvordan hunden faktisk har det?

Er jo bare å kjøre på

Det er det vel ingen som sier noe om? Forøvrig har jo dette med virkningen av medikamentet som brukes, det er ikke tilfeldig hvordan det virker på den ene eller andre hunden (muskelavlappende vs likegyldighet).

Guest Belgerpia
Skrevet

Noen hunder blir hysteriske av dop, så det ville jeg droppet om bikkja skulle oppholde seg et sted hvor jeg ikke så den.

Tipper bikkja slapper av i lasterommet jeg når den slipper å ha en person som er opptatt av å studere hva den gjør hele tiden. De fleste hunder slapper godt av når de ikke kan oppnå noe med stress og mas.

Luft godt (gå laaaaaaaaaaaaang tur) før dere skal reise så hundene er slitne før du skal reise så går det nok bra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...