Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal til for å starte D-spor?


Recommended Posts

Skrevet

Hvilke krav er det til hund og fører for å starte D-spor?

Leste i det nye reglementet, men skjønte ikke helt om kravene til kjent mentalstatus osv gjaldt for D spor eller først gjaldt C sporet.

Ei jeg kjenner har lyst til å starte med sin amerikanske cockerspaniel og lurer på hvilke ev tester hun må ha for at hunden skal kunne starte.

Skrevet

Kjent mental status gjelder først i C nå, tidligere har det vært I D.

Ingen andre krav enn at man må ha med resultatbok/blåbok, samt vaksinasjonspapirer.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Kjent mental status gjelder først i C nå, tidligere har det vært I D.

Ingen andre krav enn at man må ha med resultatbok/blåbok, samt vaksinasjonspapirer.

Og betalt startkort/startavgift til NBF :)

Skrevet

Takk :D Da skal jeg formidle det videre!
Hun har fått høre så himla mye rart, feks at hunden må være fullpelsa og at den må ha fått rødt på utstilling osv...

Og resultatbok får man kjøpt gjennom NKK sant?

Skrevet

Og betalt startkort/startavgift til NBF :)

Takk! Den glemte jeg :)

Takk :D Da skal jeg formidle det videre!

Hun har fått høre så himla mye rart, feks at hunden må være fullpelsa og at den må ha fått rødt på utstilling osv...

Og resultatbok får man kjøpt gjennom NKK sant?

Resultatbok fåes kjøpt både via NBF og NKK :)

Lykke til!

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...