Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!
Det er jo slik at man må være medlem i nkk for å melde på en hund til konkurranse. Jeg har nettopp meldt på Litchi på et rally-lydighetstevne men har fått beskjed av arrangør at jeg ikke er medlem. Dette er muligens fordi eieren til Litchi, min far, ikke har betalt årsavgift til nkk fordi han tenkte å ikke være medlem. Jeg derimot betalte årsavgift på min egen bruker der jeg har koblet opp Litchi slik at jeg kan melde hun på konkurranser. Likevel får jeg mail om at årsavgiften min ikke er betalt.

Vet noen om det er slik eieren til hunden på være medlem i nkk for at andre skal kunne melde på hunden i konkurranser? Er lite gira på å måtte betale enda en årsavgift og klubbmedlemskap egentlig..... :hmm:

Skrevet

I reglementet for rally-lydighet står det:
Fører som ikke er medlem av NKK eller NKK's medlemsklubb kan delta, men må betale dobbel påmeldingsavgift.

Dvs. At det er jeg som må være medlem, ikke eieren til hunden? Skulle gjerne spurt nkk, men det tar for lang tid, stevnet er på lørdag.

Skrevet

Såvidt jeg vet skal eier av hunden være medlem når den skal stille, hvis ikke må det betales dobbel medlemsavgift. Det enkleste er kanskje å skrive over eierskape på Litchi til deg?

  • Like 1
Skrevet

Eieren til hunden, eventuelt minst en av eierne dersom man har en hund med flere eiere, må være medlem av NKK for å kunne stille på prøve.

  • Like 1
Skrevet

Hmm.. tenker vel egentlig på å skrive hun over på meg, men det er vel nesten forsent å skrive hun over på meg nå... hun er for gammel for at det kan gjøres digitalt :/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...