Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Godt å høre at det er flere som liker tur da, selv om de ikke står klar for å få på selen :)

Har kikket på den siden, men tenkte det var noe jeg burde vente med til hun var utvokst. Kan den stilles inn/ut såpass mye altså? Det er jo ikke ille pris heller :)

Ville ikke bekymret meg for det turgreiene egentlig. Gjør andre morsomme ting sammen, så tipper jeg det kommer av seg selv etter hvert. Vår siste var ikke spesielt glad i gå tur i starten, og hun digger det nå. :)

Vi har liten whippet, og selen passet til henne veldig tidlig. Kan stilles inn/ut mye. Så jeg tipper den passer til din nå, og om den ikke passer nå er det nok ikke lenge til den vil passe. Nå har jeg til whippet da, men jeg regner med de til IM kan stilles inn like mye. Om du uansett har tenkt til å kjøpe en sånn ville jeg bare gjort det altså :)

Skrevet

Ville ikke bekymret meg for det turgreiene egentlig. Gjør andre morsomme ting sammen, så tipper jeg det kommer av seg selv etter hvert. Vår siste var ikke spesielt glad i gå tur i starten, og hun digger det nå. :)

Vi har liten whippet, og selen passet til henne veldig tidlig. Kan stilles inn/ut mye. Så jeg tipper den passer til din nå, og om den ikke passer nå er det nok ikke lenge til den vil passe. Nå har jeg til whippet da, men jeg regner med de til IM kan stilles inn like mye. Om du uansett har tenkt til å kjøpe en sånn ville jeg bare gjort det altså :)

Da går jeg for den :) Er det skummelt om hun rykker og hopper mye? Den magereima, ligger den mot ribbein eller blir det trykk mot den myke magen?

Skrevet

Mine elsker å gå tur, aldri bygget opp under konseptet å gå tur. Men, dørstokk mila for Jatzy (og meg) blir lang når det er snakk om å jogge. Da får hun lov å ta med seg favoritt leka si, og da er hun helt med :)

  • Like 1
Skrevet

Da går jeg for den :) Er det skummelt om hun rykker og hopper mye? Den magereima, ligger den mot ribbein eller blir det trykk mot den myke magen?

Ligger bak brystkassen, mot magen. Den må strammes så mye at den ikke kan gå over brystet :)

Og som valp vil den jo ligge lenger bak selvsagt. På vår rakk selen ganske mye lengre enn halve ryggen i starten, nesten ned til haleroten (som voksen ligger festet ca. ved halve rygglengden). Jeg har aldri bekymret meg for press av den i alle fall, bruker den med langline på voksen hund også (de få gangene jeg bruker det).

Skrevet

Når min hund var valp ville hun ikke være med på tur. Hun nektet å gå de første 200 m, men etter det var det helt greit. For å ikke lage for mye styr rundt det ble hun periodevis tatt under armen til hun kom til det punktet hun kunne gå selv. Vi gikk mye i skogen slik at hun ikke trengte å ha på sele/bånd. Gikk aldri langt og lot hun utforske i sitt tempo. Hun har alltid hatt et tempo og det er full fart, så jeg har hatt jobben med å begrense og sørge for at den lille kroppen ikke ble pushet for langt. Valper har ikke behov av de store turene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...