Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.nettavisen.no/nyheter/lo-mens-hunden-jagde-og-drepe-katt---slipper-fengsel/3422782239.html

Kvinnen med en staffordshire-type hund i bånd kom forbi et gjerde der katten satt, da hun (og hunden) fikk øye på en katt på et gjerde. På videoen kan det se ut som om det er kvinnen som gjør hunden oppmerksom på katten og nærmest oppfordrer den til å hoppe etter katten. Hunden hennes begynte å hoppe mot katten og ville ta den. Kvinnen valgte da å slippe løs hunden, og smilende og rolig så hun på mens hunden hennes hoppet opp, glefset tak i katten og fikk tak i den. Iflg. artikkelen foregikk dette over flere minutter, og holdt på til en nabo kom forbi i bil og fikk stoppet det. Først da går hundeeieren/kvinnen bort til hunden sin og later som om hun prøver å stoppe det hele. Iflg artikkelen fikk naboen katten ut av munnen på hunden, uten problemer, men katten døde raskt i hendene på naboen.

Kvinnen/hundeeieren ble fradømt retten til husdyr i ti år.

(altfor mildt etter min mening, hun skulle hatt en klekkelig bot. Alt hun måtte ut med var 280 pund i div. saksutgifter, noe som er rundt 2800 norske kroner...! Skulle vært ti ganger så mye).

Hunden ble omplassert, står det i artikkelen, men siden dette pågikk i England er det uvisst om det stemmer. Iflg. dokumentarer og dyreprogrammer jeg har sett, er minst 75% av hundene i omplasseringssentere av samme type (staffordshire eller blandinger som ser ut som denne), og de drukner bokstavelig talt i de. Det er langt flere hunder av den typen enn mulige eiere, og de må ofte avlives istedet pga dårlig gemytt eller hundeaggressivitet. "Alle" avler på dem og det spys ut valper på løpende bånd. Fattigfolk produserer valper i hopetall for å tjene noen kroner på valper av elendig avstamming.

Overvåkings-video nederst i saken.... (saken er opprinnelig fra sommeren 2014)

Skrevet

Akkurat denne her fikk det til å koke for meg, dama står jo bare og ser på :sint_01::sint_01::sint_01:

Hun flirer attpåtil..... DET er det verste. Det gir meg lyst til å slå henne i hodet med en sko eller noe.

  • Like 1
Skrevet

Sånne folk burde jo strengt tatt blitt tvangsinnlagt på psykiatrisk for en periode hvor de selv fikk dekke det økonomiske kostnadene i tillegg til bot og fradømelse av retten til å ha dyr. Det er jo noe alvorlig galt med slike folk.

Skrevet

Ikke bare står hun og ser på uten å gripe inn, hun slipper jo hunden løs og lar den få jage og drepe katten :shocked: Fy f... slike mennesker gjør at jeg skjemmes over å være samme art :no:

Skrevet

På tide det blir båndkrav på katter også :no: Jeg klarer ikke med min beste evne forstå at folk tørr slippe kattene sine ut uten tilsyn...
Lille vennen :icon_cry:

Skrevet

Jeg skjønner ikke hvorfor folk som blir fradømt retten til å ha dyr får den tilbake etter noen år. Akkurat den straffen burde gjelde livet ut, spesielt siden det skal så mye til før man mister den retten.

Jeg skjønte ikke helt videoen her da. Får den ikke til å stemme med det som står skrevet. Jeg synes det ser ut som pus kommer seg unna?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...