Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Bare 2 dager igjen til fristen går ut!
Torsdag 23/04-15 er absolutt siste frist!
MELD PÅ!
02.05.2015 står Fellesutstillingen under Norsk Breton Klubb, velg så Påmelding på web og så guider NKK deg gjennom resten :)
PS: Ved spørsmål ikke nøl med å ta kontakt!
Utstillingen er for de fleste gruppe 7 hunder, se komplett liste i annonse. RUR = raser uten raseklubb.
11141348_10155394645580262_4744433383562
Skrevet

Hm... mulig jeg kanskje skal melde på urokråka her, som første valpeshow :)

Ja!! Håper virkelig jeg kan komme selv (men kommer an på mageboeren), hadde vært gøy å få sett Tundra!
Skrevet

Ja! Håper virkelig jeg kan komme selv (men kommer an på mageboeren), hadde vært gøy å få sett Tundra!

meldte på jeg, fikk med meg typen, så da blir det mye kortere reisevei å :P

  • Like 2
Skrevet

Helt sikkert feil tråd å gnåle om slikt i, men hva har jaktfolket egentlig på seg på utstillinger? Har skjønt de kanskje ikke er like pent kledd som de med whippet og slikt? :P (ja, jeg er litt nervøs for å nå stille ut pointer x) )

Ser forresten Tundra er den eneste pointervalpen som er påmeldt :P

Skrevet

Helt sikkert feil tråd å gnåle om slikt i, men hva har jaktfolket egentlig på seg på utstillinger? Har skjønt de kanskje ikke er like pent kledd som de med whippet og slikt? :P (ja, jeg er litt nervøs for å nå stille ut pointer x) )

Ser forresten Tundra er den eneste pointervalpen som er påmeldt :P

Vanlig tøy. Noen pynter seg, men det er få

Husk at utstillingen er utendørs.

Jeg kommer og du får bare hilse på :)

Skrevet

De har på seg akkurat det de føler for :P Gjerne turklær :P

Vanlig tøy. Noen pynter seg, men det er få

Husk at utstillingen er utendørs.

Jeg kommer og du får bare hilse på :)

Lurer på om jeg safer på vanlige klær jeg da, for føler ikke akkurat for å stikke meg ut med penklær gitt :P Men satser på pent vær, så er det bare å ta tak i meg om du ser meg, for jeg er sikkert litt stressa, som vanlig på utstillinger :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...