Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk være med ei venninne og hennes to barn til Den Lille Dyrehagen. Vi storkoste oss! Man går rundt sammen med aper og papegøye, sommerfugler og ender. Krokodillene, slangene, øglene og surikatene var trygt bak gjerder. Jeg ble overrasket over hvor flinke ungene var til å ikke ta på dyra! Bortsett fra en, og han ble bitt (ikke hull i huden). :lol:

16943509357_a70bea1677_c.jpg

17124971506_f2553d81f8_c.jpg

17150889155_1b4635ef55_c.jpg

16964710019_809fb76553_c.jpg

16943500097_db732f9e2e_c.jpg

16963369380_67eb6235f5_c.jpg

17150922085_8b8022c556_c.jpg

16528495654_3249a6b7e5_c.jpg

  • Like 11
Skrevet

Oi, det så gøy ut! Hvor stor/liten er egentlig dyrehagen?

Hvis jeg bare skulle gått fort gjennom, uten å stoppe og kikke/mate/holde noen, så hadde det vel tatt 3-5 min. :P Den er kjempeliten, men veldig koselig! Vi var der på formiddagen på søndag, og det var ikke spesielt mange folk der, så vi gikk i fred og ro, og brukte den tida vi ville. :)

Skrevet

Hehe! Vi stoppa på veikroa der i fjor etter NKK Kristiansand, fant fort ut at det ikke bare var inne i Dyrehagen de hadde dyr :P Skulle liksom ta noen oppstilte bilder av Stina, plutselig spratt det rundt haugevis med kaniner.... Ikke så kult når jeg hadde drapsmaskina mi i en tynn, tynn utstillingsline :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...