Gå til innhold
Hundesonen.no

En god mobiltelefon


Red Merle
 Share

Recommended Posts

Vel, min mobil har avgått med døden. Jeg trenger en ny.

Helst ikke så dyr, og helst android operativsystem.

Jeg har ikke så mange krav den skal ha:
- Et BRA kamera.
- God Lyd.
- Må kunne få tak i sånn beskyttelses etui til den.


Merke har ikke så mye å si, men jeg vil ikke ha Huaweii (er nå på nr 2, begge er ødelagt), Nokia eller iPhone.

Jeg er helt grønn på dette, å kom gjerne med forslag, linker osv.

Max 4500 kr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt de tre siste galaxy til Samsung og jeg elsker de! Fikk samsung galaxy s6 i går og så langt digger jeg den!
Var veldig fornøyd med S5 men den begynte å tulle endel nå på slutten.. men så har jeg en tendens til å slite ut telefonene mine :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker min Sony Xperia z3. Kameraet er fantastisk, batteriet varer leenge og det er stort utvalg av beskyttelsesutstyr til å ha utpå. Minuset er at det anbefales å ha beskyttelsesplast på i tillegg til ett hardført deksel, da telefonen kan knuse svært lett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

, da telefonen kan knuse svært lett.

Er det faktisk et kjent problem med xperiaene? Knuste min Z2 i påsken :(

Til TS så anbefaler jeg også xperia (z3 compact hvis du ikke vil ha en stor en) - var veldig fornøyd med min frem til jeg knuste den ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sony z3 er å anbefale. Jeg er sær på mobiler og trives godt med den :) Oppo som Malamutten nevner er også kjemp gode telefoner. Jeg har hatt to stk av Oppo find 5, kjempe fornøyd men tålte ikke veldig mye. Bikkja knust en når hun dro med seg alt jeg hadde i henda fordi hun var så glad. Og den andre ble knust på mystisk vis etter en flytur. Var helt fin når jeg gikk av flyet men knust når jeg kom hjem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Kort innpå her. Nå har jeg altså knust bakdekselet på både min Xperia Z2, og min nye Z3 compact (etter ca 4 dager).

Så det er all grunn til å utvise stor forsiktighet. Hadde mobilen i baklomma, bakdøra på bilen var såvidt inntil meg, og der var telefonen knust.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har samsung galaxy active s4 (kjæresten har s5) og vi er begge veldig fornøyde :)

Mobilen tåler å bli fuktig, noe jeg setter veldig høyt siden jeg er mye ute i bergensvær :P

S5 har veldig mye bedre kamera enn S4 (nå snakker jeg bare om active, siden det er det vi har) så hvis du vil ha godt kamera så ville jeg gått for S5 :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Jeg googlet meg frem til at det ikke er uvanlig at Xperia'ene blir knust på mystisk vis uten at telefonen har falt i gulvet. Det er visst mange med lignende opplevelser. Så nå er jeg veldig glad for at jeg forsikret min. Min Z2 knuste også bakdekselet på, men den falt faktisk ned fra bilsetet, og på gummimatta på gulvet, det er visst flere som har lagt fra seg telefonen, også har den vært knust når de har plukket den opp.

Det er jo veldig kjedelig, og dårlig. Så jeg ville kanskje tenkt meg litt om på grunn av det, men ellers må jeg si jeg er imponert over telefonen Z3 i seg selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er ett problem med xperiaene, derfor de anbefaler "hardfør" både foran og bak, og ett godt deksel. Jeg elsker telefonen min... Batteriet varer lett en hel dag og jeg er tlfslave...sender ca 50-70 snapchats om dagen, 10-12 meldinger 2-3 samtaler på en time +++ og surfer en hel del.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ca samme som jeg bruker min,  er jo helt avhengi!

Det blir nok en experia med deksel og ekstraflak på skjermen.

Takk for all hjelp :) Nå gleder jeg meg til å få den :D

Bare pass på at du kjøper herdet glass til å ha utenpå, og ikke disse tynne plastikkflakene :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har mistet min S4 i bakken utallige ganger, og skjermen er hel og fin. Det er hakk overalt rundt hele kanten på mobilen, men skjermen har aldri gått. Har ingen beskyttelse på den. Skjønner ikke at det er mulig... :P

Har også lyst på ny telefon, har lyst på S6, men den er jo gigantisk... Syns 4'ern egentlig er for stor også..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes smarttelefoner generelt knuser lett, selv om jeg bare har greid og ødelegge en, og jeg er skikkelig klønete. Men å ha et etui som dekker både frem og bak. Sånt i lær e.l. som dekker hele telefonen og er mykt (demper fall) Er alfa omega om man ikke vil ha knust telefon, har jeg funnet ut. Sånne plastdeksel som bare dekker bak er helt udugelige til annet enn å beskytte mot riper i lakken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samsung! De tåler juling, og det skal mye til for å knuse skjermen. :)

Jeg har dog klart å knust litt av toppen på s4'n min, men det var liksom greit. Hadde null beskyttelse på telefonen, den hadde fått så mye juling at ramma/kanten rundt skjermen (som beskytter kantene på skjermen) haddw delevis gått av - bæm rett i badegulvet. Å litt av skjermen knuste :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...