Gå til innhold
Hundesonen.no

Påskeutstillingen Leto 4-5 april


Belgerdama
 Share

Recommended Posts

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes bare det er kjiiiiipt å måtte si, jeg .... *mugger litt om teit regel*.

Jeg er hun med pulien Kommer det mer enn en Puli er jeg hun med det mørke lange håret.. Og for de som ikke har sett en Puli i pelsutvikling - ser dere en hund som ser ut som en ustelt

Laffen er påmeldt og tenk om jeg kan, med nesen høyt i sky, si...."nei, denne er full-certet den så bare gi certet videre du *hahahahahhahahahahaha*

Posted Images

Laffen er påmeldt og tenk om jeg kan, med nesen høyt i sky, si...."nei, denne er full-certet den så bare gi certet videre du *hahahahahhahahahahaha*

Jeg synes bare det er kjiiiiipt å måtte si, jeg :aww:.... *mugger litt om teit regel*.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer :w00t: .

Yoshi er meldt på, og jeg skal også vise samojeden Zarek. Med på lasset er Jatzy og Ramses(også samojed), som publikum og for sosialisering (mest ramses som trenger det).

Håper vi møter noen soniser da, jeg er fjern på hvordan dere ser ut, men om dere kjenner igjen hundene mine, er det bare å si hei :flowers: .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes bare det er kjiiiiipt å måtte si, jeg :aww:... *mugger litt om teit regel*.

An en eller annen merkelig grunn har jeg fått med meg det, og det er jo litt rart siden du aaaaldri har nevnt det før *fnis*

Mens jeg bare gleder meg til å evt kunne si det, og la den like gode hunden bak som også er, i dommerens øyne, god nok for championat kunne få et etterlengtet cert :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er hun med pulien :P

Kommer det mer enn en Puli er jeg hun med det mørke lange håret..

Og for de som ikke har sett en Puli i pelsutvikling - ser dere en hund som ser ut som en ustelt sort doodlesak, så er det pulien min :P

Bare å si hei...

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

An en eller annen merkelig grunn har jeg fått med meg det, og det er jo litt rart siden du aaaaldri har nevnt det før *fnis*

Mens jeg bare gleder meg til å evt kunne si det, og la den like gode hunden bak som også er, i dommerens øyne, god nok for championat kunne få et etterlengtet cert :)

Også jeg som trodde jeg hadde vært sååååå diskrét i mine uttalelser om det der??? :lol: :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...