Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil gjerne vite prisen på denne kløven, men på facebook sier de at en må spør i butikken hva de koster, og de kan ikke kjøpes på nett. Det er Zoo-1 kjeden som selger disse.

ER det noen som bor i nærheten av en slik butikk, og kunne hjulpet meg med å finne ut av prisen? Altså hele kløven, både sel og kløv.

Hilsen Prima og Debbie

Skrevet

Grunnen til at man må spørre butikken er jo fordi hver enkelt butikk har egne priser/kalkyler. Vi sammarbeider med zoo1 men kan ha en dyrere eller billigere pris på f.eks denne selen enn en annen zoo1 butikk. Fordi vi bestemmer selv nytter det ikke å spørre selve Zoo 1 da de kun har innkjøpsprisen til butikkene, de sitter på kontoret og jobber ikke i noen dyrebutikk.

Har ikke pris på denne her og nå, men den kommer på kampanje snart i Zoo1 magasinet og da skal selen koste fra 399 og kløven fra 579. Siden kampanjeprisene ofte er veldige billige i forhold til normalen ville jeg tippe du må betale rundt 450/500 og rundt 700 "normalpris". Men det spørs helt hvor du kjøper den. :)

Skrevet

Jeg tviler på at den er så billig. For jeg har hørt at den er dyrere enn Non stop kløven,og den har jeg sett pris på 1400,-

Skrevet

Nei kløven var en del dyrere enn jeg hadde tippa. Sjekka pris for deg da.

Hadde du kjøpt selen hos oss hadde det kostet 535,- for den minste og 619,- for den største. Kløven hadde kostet 855,- for den minste og 949 for den største.

Men som sagt, det er min butikk, og hva andre ville tatt aner jeg ikke.

Skrevet

Ja hva mer som jeg trodde. Har dere fornøyde kunder på den? Har hørt ymse om den.

Har ikke solgt noen så aner ikke. Men hørt av andre butikker at folk er fornøyde, men har ingen erfaring med den.

Guest Gråtass
Skrevet

Hvis det er en god kløv av skikkelig kvalitet så er det ikke dyrt. Jeg kjøpte laika kløv for over 10 år siden og betalte 1800kr den gangen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...