Gå til innhold
Hundesonen.no

Langtidspass av Kovu i høst?


simira
 Share

Recommended Posts

Vi har lenge planlagt å kjøre USA på tvers, og blir borte en måned i høst, sånn ca. september. Odin skal være hos mine foreldre, men Kovus faste hundepassere har av ulike årsaker ikke mulighet.

Er det noen som har lyst til å passe Kovu i 2-5 uker i høst?

Kovu er en 5 år gammel ridgeback hann. Snill som dagen er lang, med unntak av at han kan utagere på andre hannhunder. Han har godt språk, og har aldri vært i slosskamp. Inne er han rolig, snill og grei.

Vant til å være alene (kan finne på å "rydde litt" hvis han kjeder seg, men ødelegger ikke), grei i bil, buss, tog.

Han er en lavkapasitets-ridgeback, og trenger ikke nødvendigvis to timer tur hver dag. Normalt får han en times tur hver dag, med et par lengre turer i løpet av uka, men det gjør ikke noe forskjell om et par av turene bare er på en halvtime.

Vi kan godt betale litt. Bil og muligens hus kan medfølge etter avtale.

Bilder og litt mer info ligger på hjemmesiden i signaturen min.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg har tidligere passet ei ridgeback tispe over lengre perioder :)

MEN.. Vi har hannhund selv,så da må vi evt møtes først og se at de går overens :)
Isåfall så er muligheten der :)
Vi bor i Hallingdal,og er dermed ikke langt borte fra @laikamor heller :) Bare en svipptur med toget ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kan sikkert stille opp om det blir aktuelt. Må avklare med typen først isåfall. Vi har katt, han er vandt med hund, kan frese litt i begynnelsen, men er generelt veldig rolig rundt hunder. Om de ikke går overens er det null problem å ha dem avskilt :)

Er dog litt usikker hvordan dagene ser ut da. Begynner forhåpentligvis på skole til høsten. Om det er lange dager, så blir det fort lenge alene for han. Jeg har totalt 2-3timer reising i tillegg til den tiden jeg er på skolen. Det kommer også litt an på hvordan typen jobber. Jobber han vanlige dager blir det ikke mmer enn en arbeidsdag alene (selv om det er en del dt og). Men ofte er jo skolen lett å tilpasse, men det vet jeg jo ikke enda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tidligere passet ei ridgeback tispe over lengre perioder :)

MEN.. Vi har hannhund selv,så da må vi evt møtes først og se at de går overens :)

Isåfall så er muligheten der :)

Vi bor i Hallingdal,og er dermed ikke langt borte fra @laikamor heller :) Bare en svipptur med toget ;)

Hm, er dere hjemme i påska? Vi kjører nesten forbi 1. april og er i Hemsedal de påfølgende dagene, så kan evt svippe en tur rundt fjellet. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, er dere hjemme i påska? Vi kjører nesten forbi 1. april og er i Hemsedal de påfølgende dagene, så kan evt svippe en tur rundt fjellet. :)

I påska har jeg ingen planer,og sambo har langhelg mener jeg, så det er bare å stoppe innom ^^

Vi har en engelsk bulldog hannhund på 8mnd som har uante mengder energi,og null sosiale antenner.. Han er et litt.. "work in progress" prosjekt.. Også en husky hannhund på snart 6år.. Han har veldig tydelig og fint språk ovenfor andre hunder,og starter aldri noe tull :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Gulvredsel er ikke uvanlig på en del raser. Hvilken rase er det? Selv om søsknene ikke har det ligger det også typisk i genene, det er jo arven bakover som er relevant her. Jeg ville jobbet med å gjøre det å gå gjennom dører en positiv ting. Finn en ukjent døråpning, la hunden stå nærmest døren. Stå på avstand, og belønn at hunden ser på døråpningen. Hvis hunden beveger seg nærmere på egenhånd, belønn igjen. Ikke gå for fort fram, og belønn gjerne med å ta noen skritt bort fra døråpningen igjen innimellom. Ta pauser, men la hunden selv også styre tempo mot og gjennom døren. Gjør dette med både kjente og ukjente dører en periode, og se om adferden endrer seg.
    • Jeg har en hund på 11 måneder som er litt merkelig. planen er at vi skal stille han ut etterhvert . Men vi har et problem han er ikke glad i «dør listene» inn til nye bygninger eller rom.. Vanskelig å få han inn i rom, da han nekter å gå inn.. vanskelig å motivere og det har skjedd at han har kommet ut av båndet når vi har vært på vei «inn» . Andre steder igjen kan dette gå helt fint.. Vi trenger tips å råd til at han mestrer å gå gjennom døråpninger over dørlistene, hvordan gjøre dette på en god måte slik at det ikke blir noe verre .. vi har også perioder der han kommer inn i det nye rommet / bygningen , blir han usikker på underlaget og snuser på «parkett skillene» akkurat som han reagerer på lister og planke skillene i gulvet . Han går på det, men er ikke akkurat komfortabel. (han går som regel bare rett fram akkurat som han har en sti) Andre steder igjen kan dette gå helt fint. Vi har valgt å bare overse det , til han løser det selv og skjønner at det ikke er noe skummelt med tanke på «spøkelsesalderen» . Det som jeg ønsker råd om er hvordan få hunden til å mestre å gå inn i nye rom? Vi skal stille han ut etterhvert , og blir det innendørs er jeg redd for at han ikke vil trives da han ikke er komfortabel med å gå inn i nye rom eller å gå på ukjente underlag.. Vi har han med jevnlig på nye ting i nye miljøer, men ikke vært rundt på utstillinger enda.  noen som har vært borti dette ? han er veldig sta og litt vanskelig å motivere da staheten er sterkest😅 ingen av søskene har redsel på gulv, men de kan reagere på lister eller streker. Men det har gått over når de har blitt voksne på de andre kullene .. De har blitt godt sosialisert hos oppdretter og gått på ulike underlag og vært i forskjellige rom. 
    • Ingen fremgang på utgangsstilling. Han setter seg konsekvent ned i 90 graders vinkel mot meg om venstre hånd er tom. På den lyse siden er direkte levering av apportbukken konsekvent nå. ..for tiden. Kan belønnes med kampeleke eller et nytt kast. Gir håp om å få utgangsstilling på tom hånd en dag.  Den største utfordringen vi har er manglende IVER på tom hånd. Den viser seg i sitt og dekk, spin og twirl, hvor han er uengasjert og treg uten godisen i hånden. Trenger ikke være foran nesen hans, jeg kan stå på litt avstand med hendene i ro, men det MÅ være godis i dem - ikke i lommene, ikke på hylla, men i hånden - for å få IVER og fart i bevegelsene. Han er SÅ flink når jeg har godisen i hendene. Lineføring/fvf har vi mer fremgang med på tur. Her tilbyr han bedre og bedre posisjoner over lengre tid, med iver, fordi han har skjønt at godisen BLIR plukket opp fra lomma, eventually.  Det hele handler vel om å ha tillit til prosessen. Rome wasn't built in a day.  Han er forøvrig vokterhund med stor V. Ansvarsbevisst som få. Ble irritert av at jeg nettopp flyttet meg fra skrivebord til sofa i samme rom, for da "måtte" han også reise seg fra det harde gulvet han foretrekker ligge på, og flytte seg de to metrene etter meg. Han så hvor jeg satte meg, lenger inn i rommet uten mulighet for å stikke av uten å måtte passere ham, men avstanden.. Han sukket tungt og irritert over the inconvenience jeg påførte ham, før han motvillig - på eget initiativ - fulgte etter og la seg ned igjen. Max en meters avstand for god sikkerhet ser ut til å være regelen han har lagd for seg selv. 
    • Jeg har ingen evne til å forstå hvordan dere klarer å leve uten hund i hus, bare tanken gir et mareritt av et tomrom… Skjønner selvsagt at livet er livet, men hjelpes.
    • Jeg levde uten hund i fem år. Presterte flytte da jeg var hundeløs pga drittsekk "kjæreste" med egen allergi og allergisk datter. Da det var slutt satt jeg i situasjonen at huseier nektet meg å ha hund, og det var vanskelig å flytte fordi jeg bodde godt og sentralt til en rimelig penge, og fant ikke noe tilsvarende innen budsjettrammen. Planla neste hundehold så og si daglig, i fem lange år. Merker nå hvor mye lettere hverdagen var uten. Den ubegrensede friheten til å gjøre whatever når som helst uten å måtte planlegge for hunden. Samtidig var savnet der hele tiden. Det er fordeler og ulemper med og uten. For meg er hund er såpass berikende, jeg føler meg ikke hel uten, så jeg gir heller gir avkall på den friheten en har uten. Bare det å gå en tur uten hund er direkte smertefullt. Jeg gråt jevnlig i savn av hunder jeg har hatt.  Kjenner forøvrig på at det er pes å ha valp og jeg gleder meg til han er voksen. Når han er voksen vil jeg antakelig savne valpetiden 🤷🏼‍♀️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...