Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sonen!

Sitter her med en bekjent som er på jakt etter en kul, korthåret jakthund. Vi har vært gjennom de fleste, men så ble vi sittende og se litt på Braccoen. Har noen her kjennskap til rasen? Er det greie hunder? Setter-radius eller holder de seg nærme? Hvordan er det med samkjønnsaggresjon og sånt?

Skrevet

Det er vel ikke mye jakt igjen i den rasen. I hvertfall ikke her i Norden, hvor det kun finnes eksteriøravl på rasen.

De jeg har møtt, har forøvrig vært rolige og enkle hunder. Dog noe forsiktige, og enkelte rett ut redde...

Guest lijenta
Skrevet

Sonen!

Sitter her med en bekjent som er på jakt etter en kul, korthåret jakthund. Vi har vært gjennom de fleste, men så ble vi sittende og se litt på Braccoen. Har noen her kjennskap til rasen? Er det greie hunder? Setter-radius eller holder de seg nærme? Hvordan er det med samkjønnsaggresjon og sånt?

Husker ikke alt men kan da gi deg navnet til ei som er hekta på bracco og kan både svakheter og styrken ved dem. Og er i tilleg assistent hos vetrinæren jeg bruker

Skrevet

Forutsatt at du finner jaktlinjer: rasen jobber nær føreren og veldig sakte sett i forhold til raser/linjer som vanligvis blir foretrukket her til lands. Rasen jobber ikke i galopp etter hva jeg forstår, men i trav. Kanskje ikke en rase som er optimal i områder med glissen rypebestand.

Skrevet

Som nevnt over så er det nok ikke mye jakt igjen. Og de skal trave under jakt. De holder ikke setter radius. Vet ikke hvor brukanes de er som jakthunder. Vil tro de egner seg bedre i skogen enn på fjellet.

Skrevet

Jeg kan sette dere i kontakt med en oppdretter på østlandet som jakter og som har tre braccoer pr dags dato hvis du sender meg pm. Fantastiske hunder, veldig enkle å ha med å gjøre, men har litt vaktinnstinkt og mye mindre radius enn feks en setter. De jeg kjenner går godt overens ved begge kjønn. Veldig morsomme hunder med stor personlighet! :-)

Guest lijenta
Skrevet

Og noen linjer har en svakhet i forhold til helse men husker ike hva det var siden rasen ikke var aktuell for min del

Skrevet

Jeg kunne egentlig dødd litt for en av showlinjer etter å ha lest om rasen for vedkommende! Herregud så stilige de er! Er vel veldig få i Norge?

Skrevet

Jeg kunne egentlig dødd litt for en av showlinjer etter å ha lest om rasen for vedkommende! Herregud så stilige de er! Er vel veldig få i Norge?

Det finnes i alle fall en veldig kjekk, muskuløs og stødig en i Oslo-marka som får løpe løs med gærne, røde sirkusjenter. :wub:

Skrevet

Jeg kunne egentlig dødd litt for en av showlinjer etter å ha lest om rasen for vedkommende! Herregud så stilige de er! Er vel veldig få i Norge?

Sjekk ut kennel sobers :heart:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...