Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er buss en mulighet?

Vi skal alltid få deg til og fra hallen ;)

Jeg og vil!!! Om pepper blir friskmeldt på mandag så melder vi på! Uæææææ!! ^_^:P

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lykke er påmeldt, første gang i åpen klasse

Da har jeg bestilt overnatting på campingplass. Vi blir en ekstra dag for å besøke byen og Akvariet i Bergen. Må jo gjøre litt mer enn å se innsiden av hallen når jeg drar over fjellet for første gang

Nå synes jeg PM kan komme siden påmeldingsfristen har utløpt. Litt utålmodig, bare litt

Skrevet

Noen som vet hvordan campingplassene på utsiden av Bergen er?

Vi vurderer å ta en tur, men da også få med oss litt mer enn selve utstillinga.

Har bodd i Bergen selv, men aldri vært på camping der :)

Skrevet

Noen som vet hvordan campingplassene på utsiden av Bergen er?

Vi vurderer å ta en tur, men da også få med oss litt mer enn selve utstillinga.

Har bodd i Bergen selv, men aldri vært på camping der :)

Anbefaler Bratland camping, 15-20 min fra utstillingen,men veldig fint der :)

  • Like 1
Skrevet

Hvis du stiller samme dag som gruppe 2, kan jeg stille som sjåfør :) Er skriver den andre dagen, så da kan det bli litt tullete, med mindre du flyr ettermiddag/kveld - da kan jeg kjøre deg uansett :)

Vi skal alltid få deg til og fra hallen ;)

Jeg og vil!! Om pepper blir friskmeldt på mandag så melder vi på! Uæææææ! ^_^ :P

Så snille dere er!!

Tror jeg har fått ordnet meg sjåfør fra utstillingen, men usikkert til, så om noen VET blir jeg glad!

Lander 09.15 lørdag :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg og vil!! Om pepper blir friskmeldt på mandag så melder vi på! Uæææææ! ^_^:P

Er han 9 mnd allerede i april? Synes du "nettopp" fikk han :D

Skrevet

Så snille dere er!

Tror jeg har fått ordnet meg sjåfør fra utstillingen, men usikkert til, så om noen VET blir jeg glad!

Lander 09.15 lørdag :)

Er han 9 mnd allerede i april? Synes du "nettopp" fikk han :D

HAhaha jeg var sikker på de hadde valp der? :P haha har ikke fått sjekket opp.. Jeg bare tenkte woo bergen! :P

  • Like 1
Skrevet

HAhaha jeg var sikker på de hadde valp der? :P haha har ikke fått sjekket opp.. Jeg bare tenkte woo bergen! :P

Spesialen du må melde på frøken :D

Skrevet

HAhaha jeg var sikker på de hadde valp der? :P haha har ikke fått sjekket opp.. Jeg bare tenkte woo bergen! :P

Haha, nei da var jeg ikke helt omtåket :lol:

Men NDK har vel spesial med valpeshow vil jeg tro :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal! Tenkte å se de fine snuserne som @Line har produsert :ahappy: !

Nå vet jeg ikke hvilken dag det er, men tipper lørdag?

Jeg blir kjempeglad om noen andre soniser stopper meg for en prat!!!

Har noen andre raser jeg tenker å få med meg også, så henger nok rundt der.... har ikke bestemt om jeg skal begge dager eller bare én.

  • Like 1
Skrevet

Men jeg stikker kanskje innom for en titt uansett! :) Hilse på soniser og slik :) 

Må komme lørdag og ta bilder av meg og lumi :D
Skrevet

Jeg og Ida kommer for å se :) De som vil hilse på Ida må bare gjøre det. Vi er vel eneste brune husky på utstillingen vil jeg tro ;)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...