Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

328_EZ-Groomer_Underullsrake_7_tenner_th

Jeg er veldig godt fornøyd med EZ Groomer fra Hund-1. Koster under hundrelappen, og får virkelig av underull så det holder på jentene her. Ren plastikk, så fullstendig ufarlig for dekkhår og frisk pels, men krummede tenner gjør at karden får bedre tak og får løftet dekkhårene for bedre å komme til i underulla.

Skrevet

Det som har fungert best på Decoy (som har veldig mye underull), samt kastratpelsen til blandingen jeg hadde, har vært å først børste kjapt over med en vanlig børste (for å få børstet ut ev. floker), derettter børstet mothårs enten med en kam eller børsten. Når det er gjort så bruker jeg en kam til å børste pelsen tilbake, litt og litt av gangen. Bruker en billig plastkam, som har ganske kort mellomrom mellom tennene.

Skrevet

Jeg har begynt å bruke en fintannet kam (Chris Christensen) og litt balsamspray til evt. floker og linebrusher hver kveld under røyting. Tar litt tid, men er egentlig bare kos - man får bondet litt, og så lenge man er forsiktig sovner de gjerne mens man holder på. Kjekt å få gått gjennom pelsen ned til huden innimellom og, så ser man om det er noe :)

Skrevet

Jeg bruker puddelkarde (med gummiknotter) motsatt vei. Og Furninator riktig vei. Hun må bare stå fint mens jeg grer, for hvis hun ikke liker å bli gredd blir det omplassering, for jeg orker ikke den pelsen! :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...