Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Som overskriften sier så ønsker jeg å kjøpe en Whippet. Er hovedsaklig på jakt etter ei voksen tispe ca. fra 1 år og opp til 6 år. Hannhund kan jeg vurdere hvis rett hund dukker opp. Ønsker ikke en hund som sliter med problemer som utagering, ikke kan være alene hjemme osv.

Hver dag leter jeg over alt etter en hund som kan flytte hjem til meg, fylle tom rommet som Koda etterlot seg.

Kanskje er det noen her på sonen som vet av en hund som trenger nytt hjem, eller gi meg noen tips og råd om hvor jeg kan lete?

Dette er hva jeg har gitt til min tidligere hund, og kommer til å fortsette å gi til min kommende hund:

*2-3 turer om dagen, minimum 30 minutter på hver tur (selvfølgelig lufting i hagen når/hvis det trengs).

*Kos i sofa og seng.

* God mat og drikke.

*Jevnlige hytteturer på fjellet hele året.

I tillegg til dette håper jeg å få prøvd meg litt på forskjellige hundesporter, bare for moro skyld :)

Jeg er ei jente på 22 år som er "ufør" så hunden kommer til å være minimalt alene hjemme. Liker best å gå steder der hunden kan gå/løpe løs. Gjerne i variert terreng. På grunn av min helse så har jeg en (fantastisk) mor som hjelper meg når jeg har dårlige dager.

For meg så er en hund så mye mer enn en hund. En hund er et individ som gjør hverdagen lettere å takle. En jeg gleder meg til å stå opp til, en jeg gleder meg over å møte dagen med. En som er med på å holde kroppen og hodet i gang, og som kan hjelpe meg med å holde senga varm :)

Kan legge til at jeg har lest meg godt opp på rasen i godt over et år, vært i kontakt med flere oppdrettere. Føler meg veldig trygg på at Whippet er en rase som kommer til å passe meg godt.

Endret av Kråka
Skrevet

Oscarberg har en hannhund på 9mnd som trenger seg et nytt hjem.. Skal lage annonse på han her på sonen i kveld faktisk, men må legge et lita tuppe først ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=55718979&searchclickthrough=true&searchQuery=whippet

Ellers finnes det omplasseringsgrupper på facebook der det kan være verdt å ta en titt?

Og som Vimsy sier; ta kontakt med oppdrettere. Mange oppdrettere selger whippet med forbehold i kontrakt om at man ikke får selge/gi bort videre, så mange av de "gode" hundene blir sendt tilbake til oppdretter :)

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Snakk med Thale og KK på kennel Replica, de har hunder som er kjempeålreite og om de ikke har noen, så vet de sikkert om en passende hund for deg.

Skrevet

Tusen takk for svar folkens :)

@tutle den annonsen har jeg sett. dessverre så vil eier/selger at hunden skal bo nær Molde, jeg bor i Bergen. Så av den grunn har jeg ikke orket å ta kontakt .

Skrevet

Jeg rekker dessverre ikke å ordne en annonse i kveld, men skal fikse det i morgen :) tipper jeg har tid på skolen ;)

Hvis du er veldig nysgjerrig kan du jo selv ringe kennel Oscarberg i morgen :) jeg tipper han har lagt seg nå ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar folkens :)

@tutle den annonsen har jeg sett. dessverre så vil eier/selger at hunden skal bo nær Molde, jeg bor i Bergen. Så av den grunn har jeg ikke orket å ta kontakt .

Det er verdt et forsøk? Veit om noen andre som har slitt med å selge wippet i Molde-området :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...