Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Spørs åssen det går med Løwenborg da, når Høøks åpner i Storgata i april. Ganske store lokaler. Skal litt til å konkurrere med prisene deres, og Løwenborg har vel aldri vært billige.

Skrevet

Löwenborg klarer seg nok fint, hööks er ikke akkurat kjent for kvalitet selv om de har mye greie forbruksprodukter. De som handler hos Löwenborg lar seg neppe friste av halvdårlige ting :)

Skrevet

Ja og tja. Ja, noe kvalitetsforskjell er det. Uten at jeg har brukt de mye, så føler jeg at Løwenborg er litt utdatert, og ikke har spesielt god kompetanse (selv om jeg mener å huske at de samarbeider med en flink salmaker). Men de er også dyrere på produkter man får rimeligere andre steder, altså samme merker. Høøks har vel blant annet Sprenger?

Skrevet

Løwenborg kommer nok til å fortsette å ha sine faste kunder som er ute etter skikkelig kvalitet :)

Jeg er hoppende glad for at Høøks kommer til Oslo :bananas: Mye lettere å prøve dekken før man kjøper dem, størrelsene på dem er ofte veldig forskjellig.

Skrevet

Høøks har vel blant annet Sprenger?

Mye mulig de har annet utvalg i butikk enn på nett, men ja, ett produkt.. :)

(Og det koster vel fullpris, samme som freejump stigbøylene de fører)

Skrevet

Ja og tja. Ja, noe kvalitetsforskjell er det. Uten at jeg har brukt de mye, så føler jeg at Løwenborg er litt utdatert, og ikke har spesielt god kompetanse (selv om jeg mener å huske at de samarbeider med en flink salmaker). Men de er også dyrere på produkter man får rimeligere andre steder, altså samme merker. Høøks har vel blant annet Sprenger?

Salmakeren er jo Løwenborg selv.

Jeg tror ikke det vil ha voldsomt mye å si for dem, de fører forskjellige merker og produkter. Da jeg hadde litt bedre råd for en del år siden elsket jeg å gå inn i butikken deres, med fantastiske produkter i hver eneste krik og krok. Koselig atmosfære og super service med stort sett få mennesker i butikken (og få ansatte som jeg etterhvert ble kjent med - jepp, var der ofte :whistle: - og kunne småprate med under shoppingen) . Hööks drar jeg på når jeg vil ha en eller annen greie når jeg egentlig ikke har råd til noe som helst...

Ah, nå savnet jeg brått hesteutstyrshopping. Finnes ikke noe morsommere når man har råd til det. :D

Skrevet

Ah, nå savnet jeg brått hesteutstyrshopping. Finnes ikke noe morsommere når man har råd til det. :D

Ditto! Heldigvis er hundeutstyrsshopping neste like gøy :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...