Gå til innhold
Hundesonen.no

Kvinne fradømt til å ha hund i Norge – tiltalt for dyreplageri i Sverige


Recommended Posts

Skrevet

En kennel-eier i Hedmark mistet retten til å ha hunder på livstid etter å ha blitt dømt i en av Norges verste hundemishandlingssaker. Men kvinnen flyttet bare virksomheten til Sverige. Nå er kvinnen tiltalt i Sverige. For ulovlig salg av hunder og dyreplageri.

Artikkel på tv2.no

  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har damen også fått fred, tipper hun har slåss med mange demoner i sitt liv. 

Telefonnr er til Camilla Leoson sin kontortelefon i alle fall ... Eller, det var nå det som ble sagt på svareren. Uten at det er noe bekreftelse på at meldingen er sann. Har sittet og lest et par

En sånn burde dømmes til en eller annen form for behandling..hun må jo være alvorlig (p)syk

Posted Images

Skrevet

Det er jo dessverre ingen overraskelse at dette skjer igjen med denne personen ... Håper hun blir dømt der og.

Skrevet

Hu der altså...forferderlige mennesket :sint_01: Glad hun ikke ferdes her inne lenger, var litt av en periode (men, man fikk seg en latter eller to da... :P )

Tråder?

Skrevet

Tråder?

Å gurimalla hvordan skal vi finne dem, hun var her for mange år siden og hun svarte vel i de fleste tråder som alle oss andre, hun var bare veldig bedreviter osv, det kan hende hun ikke kommer opp også siden jeg vet at flere av brukernavnene hennes ble slettet (hun ble kastet ut, men kom inn igjen med andre brukernavn).

Men, finner du noen av diskusjonene hvor hun var med i så er det bare å ta frem popcorn og brus, for det var en underholdning i seg selv pocorn.gif

  • Like 2
Skrevet

Fins der ingen rettsinstanser, verken i Norge eller Sverige, som ser at dette er et tungt psykiatrisk tilfell, som bør legge inn for godt Og at nøkkelen må kastes ? Hvor lenge skal dette kvinnfolket få holde på ??

  • Like 1
Skrevet

Hårreisende!

...

Hva er "ulovlig salg" i Sverige? Forbudskåte meg vil gjerne regulere hundesalg i Norge også :P

Damen ble i Norge dømt i hovedsak i f t Lov om dyrevelferd, ikke p g a salg. I Sverige fikk hun såvidt jeg husker forbud mot å omsette hunder. Det er kanskje det som "ulovlig salg" innebærer.

Skrevet

Vil tro det er høy popcornfaktor, ja.

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Skrevet

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Det må da være lov til å si at postene denne damen hadde på sonen hadde popcornfaktor?! Det er INGEN her som har sagt at saken i seg selv har noen form for underholdningsverdi.

  • Like 1
Skrevet

Det er da f..n ta meg ingen popcornfaktor i denne saken. En tragedie for alle som var innblandet, damen, dyrene og offentlige instanser.

Hvordan hun var her inne med sine innlegg mente hun ;)

Skrevet

Ligger gammelt innhold på usenet ute fortsatt? I så tilfelle er det jo bare å søke på no.alt.hunder og aud stokman. Hun var en ivrig debattant der en god stund før hundesonen. Og canis mellom nah og hs.

Skrevet

Det må da være lov til å si at postene denne damen hadde på sonen hadde popcornfaktor?!

Hadde de???

Skrevet

For å ha det på det rene så syntes jeg IKKE at den mishandlingen hun har gjort med dyrene er noe popcorneffekt, MEN hvordan hun kunne finne på å opptre her inne i visse tråder var ganske underholdende.

  • Like 2
Skrevet

Men når det er snakk om en gal person i et diskusjonsforum,

Såvidt jeg vet har ikke damen fått noen diagnose. Man må gjerne mene, tro og anta men det finns ingen off bekreftelse på at vedkommende er "en gal person". Og da bør man kanskje la være å skrive som om det var et faktum?

Skrevet

Husk at dere snakker om et levende menneske nå da, som ikke er her og kan forsvare seg.

Edit: Jeg tror jeg kaster opp. Har hun virkelig avlet amstaff og kaukasisk ovtcharka?

I hvert fall sistnevnte. Tror det var "hovedrasen" til vedkommende?

Skrevet

Syns man skal være forsiktig med å gi diagnoser. Spesielt om man kun har lest foruminnlegg og mediaoppslag.

Jeg har forøvrig møtt damen, og gikk derfra med bakoversveis og oppriktig VONDT av damen. Jeg håper virkelig at hun nå kan få hjelp.

Selvsagt fryktelig vondt av dyrene også, virkelig. Men der kunne jeg faktisk gjøre noe for å hjelpe et par av dem til et bra liv, jeg kunne ikke gjøre en dritt for å hjelpe damen selv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...