Gå til innhold
Hundesonen.no

Yarinia Stepowy Goniec


yurij
 Share

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kom til Norge på mandag som 5,5 mnd gammel liten frøken fra Polen. Blir spennende å se hvordan hun blir . Foreløpig veldig søt ihvertfall

Norge er kult

Jeg bare elsker de ørene! Minner meg nesten om en kanin vi hadde da jeg var yngre. Han het Kaninus Hengeøre og hadde ett øre opp og ett øre ned :P

Elsker pelsen hennes! Hun ser bare så nydelig ut :wub: Borzoi er min guilty pleasure-hund og jeg vil ha en sånn som hu der :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bare elsker de ørene! Minner meg nesten om en kanin vi hadde da jeg var yngre. Han het Kaninus Hengeøre og hadde ett øre opp og ett øre ned :P

Elsker pelsen hennes! Hun ser bare så nydelig ut :wub: Borzoi er min guilty pleasure-hund og jeg vil ha en sånn som hu der :wub:

Oppdretteren hennes har noen sånne nå :D

11168075_892426197482211_467126080808563

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Polen. Jeg tok en sjanse , han lager veldig typelike hunder og er veterinær selv så da konkluderte jeg med at så helt ravgalt blir det vel ikke :/

Polen er jo ikke så langt det! Er du ikke fornøyd da? Hun ser jo bare skikkelig fin og tullerusk ut :wub:

Sånn gor min egen del har jeg virkelig ikke plass til en gigamynde pr nå :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Bildedagbok for mai / juni / Juli. I slutten av mai var vi en tur på vestheiene , Pippilotta var henrykt over å se snø igjen og denne gangen tok hun rotta på Terkel :) Sist det var snø var hun så lita og skjør at jeg måtte begrense hvor mye han fikk herje med / jakte henne :)

I juli var vi en tur i Danmark med Mumle Mu på Lure Coursing og utstilling. Over 30 grader og helt horribelt varmt . Pippilotta var flink , 3.bt av 9 tisper med ck , reservecert og junior cert . Så da blir det et par turer til til Danmark for å få ett til til junior klubb championat :) 10 mnd gammel . Danmark er færre kilometer kjøring for meg enn Leto og tilbudet over dammen er bedre :)

Vesthei siste helgen i mai

11351210_1061269810553221_25058070712313

11377121_1061269357219933_90157000296918

Ålborg med venner :)

11411987_1081796775167191_32864215133628

11411708_1081798645167004_32465894633939

10012940_1081798978500304_82889162037019

10012940_1081798985166970_86802572671067

Gutta koker :)

10012940_1081798975166971_89142961693151

11695752_1081799705166898_14273284118364

11232022_1092372907442911_35680124977485

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
    • Hahaha! Har tenkt lenge for å klare komme på noen raser å supplere med. Det er alltid golden, labrador og springer som foreslås, fordi de er hva de er, og de andre rasene er det ikke.  Det ble vanskelig. Raser med masse, tykk pels vil ikke jogge i varmen, så pyrineer og eurasier utgår på det.  Bichon? De individene jeg har møtt har vært fine og gitt et inntrykk av rasen som fin. Jeg kommer heller ikke på flere raser som passer alle kriteriene like godt som de Simira nevner.  Aldri hørt om en kjip labrador, men det ble avlet noen lite rasetypiske og dårlige golden under store popularitetsbølger, og det finnes visst sure og gretne springere også. Velg oppdretter med omhu.    Edit: "retrieverne" ville jeg unntatt Nova Scotia Duck Tolling, Curly Coated og Chesapeak Bay fra. De to første er ihvertfall noe annet enn typisk lab og golden. Nervøsitet blant første, vokt på andre. Siste er jeg usikker på, men den er sjelden, og det er sikkert en grunn til det. 
    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...