Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

link

"– Hunden min sto helt stille, men viste tydelig at den ville ha kontakt med den fremmede bikkja. De kom aldri nær hverandre. Plutselig tok den fremmede mannen tak i hundens nakkeskinn. Han ristet hunden min i løse lufta, og dengte den i bakken. Dette gjorde han to ganger, forteller kvinnen til Varden. "

Skrevet

Ikke for å bagatellisere, men jeg er såpass kynisk at jeg tror historien til mannen er litt annerledes enn historien til dama med løshund. Vi har bare lest hennes versjon av saken, det betyr ikke at det er korrekt hendelsesforløp.

Skrevet

Enig i at slik oppførsel ikke er greit uansett hva som egentlig har foregått. Men jeg stusser veldig på hvor hundene var i forhold til hverandre siden mannen har fått tak i bikkja. Var begge løse eller har mannen gått forbi den løse bikkja med sin hund i bånd? Noe som ikke stemmer her i mitt hode :P

Skrevet

Er det aldri greit? Med tanke på hvor vanlig det er at soniser (eller hundene deres) blir angrepet på tur av løshunder, så syns jeg det er litt interessant at "sånn oppførsel" (vi veit fortsatt ikke om det hun sier er sant) ikke er greit uansett hva som har foregått. Jeg kan tenke meg et par scenarioer der jeg gjorde sånt mot en møtende hund som truet mine, men jeg er kanskje overbeskyttende :P

Guest Christine
Skrevet

Uansett hendelsesforløp er det ikke greit å løfte, riste og denge en annen persons hund i bakken. Eller sin egen, for den saks skyld.

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Alltid to sider av en sak ja. Jeg kunne sikkert havna i avisa hvis eiern av gordon setteren jeg tok tak i syntes jeg var et brutalt menneske. Setteren kom bort, begynte å stille seg over Blaze samtidig som den knurret og begynte å bite etter han. Jeg var i veldig dårlig humør den dagen og før jeg rakk å tenke noe særlig så tok jeg tak i sela på setteren, løftet han opp og bar han noen meter bort til eieren og satte han ned foran beina hans.

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Nei, vi vet ikke hva mannen tenkte og hvordan han opplevde det, men det blir vanskelig å diskutere hvis man ikke kan gå ut ifra at et hendelsesforløp i allefall er delvis riktig!

Nå står det jo at de aldri var nær hverandre, og at det skjedde to ganger, og jeg synes det høres unødvendig brutalt ut.

Skrevet

Kjenner jeg også er veldig skeptisk til historien. Den må jo ha vært helt innpå i å med at han fikk så kjapt tak i den?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...