Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg havnet visst i festkomiteen til hundeklubben og vi skal arrangere julebord til helga. Vi blir ikke voldsomt mange, omtrent 15 stk, og skal ha middagsservering.

Men, hva mer skal vi finne på? Skal vi legge opp til noen aktiviteter eller holder det med mat og prat? Noen som har noen forslag til artige ting man kan gjøre med hundefolk?

Jeg er ganske så fersk i hundeverdenen så jeg har ikke vært på masse sånne "hundefolk er sosiale uten hund"-arrangement, så setter pris på tips hvis noen har gjort noe gøy på sånne hundefester :)

Skrevet

Jeg tror det er obligatorisk med quiz ja, så det er under planlegging. Planen er at noen av spørsmålene skal være jeg som mimer hunderaser, så det kan jo bli interessant ;)

Skrevet

Jeg tror det er obligatorisk med quiz ja, så det er under planlegging. Planen er at noen av spørsmålene skal være jeg som mimer hunderaser, så det kan jo bli interessant ;)

Så moro :)

Det burde jo filmes og deles her på sonen da :D

Ser for meg at enkelte raser er ganske enkle å mime (border collie, boxer, schäfer), men hvordan mimer man f.eks en rottweiler?

Skrevet

 

Så moro :)

Det burde jo filmes og deles her på sonen da :D

Ser for meg at enkelte raser er ganske enkle å mime (border collie, boxer, schäfer), men hvordan mimer man f.eks en rottweiler?

 

He he, tror ikke det blir noen film gitt :P

Men ja, noen raser er liksom ikke så greie å mime... Så foreløpig plan er bc, setter og retriever. Vanskelig å mime forskjellen på gordon og engelsk setter, så må nok være grei i poenggivinga :)

Skrevet

He he, tror ikke det blir noen film gitt :P

Men ja, noen raser er liksom ikke så greie å mime... Så foreløpig plan er bc, setter og retriever. Vanskelig å mime forskjellen på gordon og engelsk setter, så må nok være grei i poenggivinga :)

Eventuelt kan du jo mime eierne :P

  • Like 1
Skrevet

Du kan jo dele ut lapper med rasenavn de skal feste i panna, og så må de spørre hverandre for å finne ut hvilken rase de selv er.. Hvis du skjønner?

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Du kan jo dele ut lapper med rasenavn de skal feste i panna, og så må de spørre hverandre for å finne ut hvilken rase de selv er.. Hvis du skjønner?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det høres kjekt ut!

Vi hadde en gøy lek med andre hundefolk - klikker-leken! En person skal være "hund" og forlater rommet. En person skal være trener. De som er igjen inne blir enige om hva "hunden" skal lære - f.eks gå bort til en vase og løfte den. "Hunden" kommer inn og trener klikker og shaper inn rett atferd til "hunden" forstår hva som skal gjøres. Var veldig gøy.

  • Like 1
Skrevet

Siden når ble det feil å bare spise og prate :D ?

Nei, det var det jeg lurte litt på, for jeg synes det er uhorvelig gøy med quiz, og vil selvfølgelig alltid ha det. Men hvis alle andre egentlig syns det er teit og bare lider seg gjennom, kan det jo bli litt kleint... Men nå har jeg lagd spørsmål, og i all beskjedenhet synes jeg noen av dem ble riktig så morsomme, så da blir det uansett, selv om folk skulle syns det er teit :P

  • Like 1
Skrevet

Etter at "vi" oppdaget quizene :P

Quiz-terroren florerer over alt... selv ikke i hundemiljøene skal man få fred altså....

Klart du må quiz! Alle elsker konkurranser som ikke krever at man må stikke frem hodet :)

Nei, alle elsker ikke sånt. For tenk... :aww:.

Skrevet

Siden når ble det feil å bare spise og prate :D ?

Det har vi alltid pleid å gjort på julebordene våres da..

Og så har det alltid vært noen som har spandert alkohol på gubben mens de prøver å fortelle hvorfor jeg trenger en hund til :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Hvordan pakkelek? :)

Alle får beskjed i forkant om å ta med seg en liten gave (innpakket), verdi ca 40 kr feks.

Utstyr: to terninger og en mobil som kan telle ned.

Alle pakkene samles på bordet, terningene trilles etter tur. De som får to like får velge en gave fra haugen. Skal ikke åpnes!

Når alle gavene er "fordelt" tar en av deltagerne å stiller klokken på nedtelling, valgfritt hvor mange minutter. Ingen andre får vite hvor mange min klokken stilles på. (Tipper vi har brukt mellom 20 og 30-40 min).

Så fortsetter man å trille, når man får to like får man "stjele" en pakke fra en av de andre deltagerne. Når tiden har gått, får man pakken/ pakkene som man har.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...