Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tar turen begge dager ja. :D

Skal bli såååå morro å kjøre over fjellet att, hehe. :D

Kommer med Cajsa og Santos. Da jeg glemte å melde på Sasha før fristen gikk ut. Men men.

Skrevet

28 bernere på lørdag, det var flere enn jeg trodde :)

Og deilig med oppmøte klokka 11 når det er et stykke å kjøre!

Skrevet

Ikke fått pm, fant den på hjemmesiden til Sandefjord hundeklubb.

3 aussier begge dager, 23 sheltier på lørdag og 26 på søndag.

Skrevet

Jeg stiller en dvergschnauzer sort valp og en brasiliansk terrier på søndag. Begge er eneste hund i sin rase og begge skal i ringen før kl 10.00. Det blir tidlig opp (1,5 time å kjøre), en litt hektisk periode med venstre svinger og så tidlig hjem. Uavhengig av resultat, tror jeg ikke jeg blir værende til gruppefinaler når det er så lenge å vente.

Brassen mangler et lite cert etter fylte 2 år for å bli norsk og svensk champion, så jeg krysser fingrene.......

Skrevet

8 voksne og 2 valper. :)

Så det blir kjekt. :) Vet ikke hvem andre som kommer, hadde håpet på kjenntfolk, men virker ikke sånn helt enda. Hehe. Men men, blir en kjekk tur uansett :)

Skrevet

Det er 5 Siberians begge dager, og 2 valper på søndag. Vet hvem alle er. Jeg har med den ene på lørdag, og 2 + valpene på søndag. Får sett noen kjentes 2 nye Siberians, så det blir moro :)

Skrevet

Vil tippe at E18 er helt fin. Det er bare våt asfalt utenfor her hos meg, og jeg bor i mer "fare for snø og is" strøk enn Langesund som er ca 1 time sørover for meg.

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar :)
Da kan jeg grue meg litt mindre til turen i morgen :P
Merker at å stå opp 5.30 blir tidlig, men, nå har poden bestemt seg for at han skal stille både tispa og valpen, så da får jeg bare være sjåfør :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...