Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg henter i januar en liten staffebebis. En liten hannhund klump. Men jeg har verdens dårligste fantasi når det gjelder navn.

Har hittil en tanke, mikke. Men jeg vil gjerne ha forslag. Det kan ikke være menneske navn eller ett standard hundenavn som man finner overalt. Han er fra ett h kull så navn på H hadde vært ett pluss

Skrevet

Hallo og velkommen til sonen, og gratulerer med en liten valpis! :)

Jeg er ikke så god på navneforslag, men here it goes.
Nilus
Linus
Lotto
Frost
Fres
Boo
Fluffy
Pondus
Strider
Lego
Caro
Kahn
Happy
Sveisan
Kito
Frikk
Toro
Taco
Tito
Marvel
Marbles
Kermit
Drops
Heike
Heffalompen :lol:
Heros
Hades
Hamlet
Hamon
Hannibal
Hari
Hawa
Hit
Her
Hei
Hobbit
Hagl

  • Like 1
Skrevet

Har også tenkt litt på amigo, siden det betyr venn.

Men må få godkjennelse av min far som nekter å passe hund med feil navn. :-P og han er glad i staffer!

Kjenner allerede enn Amigo staff, to faktisk, så mye brukt :-D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...