Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag hentet jeg min nye kickspark! :D

Og siden det nå har falt litt snø på isen som lå fra før, håper jeg å prøve den litt til helgen. Noen som har tips til hvor i Oslo det er bra å kjøre (også senere, med mer snø)? Tenkte Sørkedalen, siden jeg bor på Røa, men det fins sikkert andre fine steder uten for mye folk også. Helst litt flatt ;)

Skrevet

Merradalen er et fint sted å starte! Tipper jeg kommer til å vekke litt oppsikt der ;)

kjenner opptil flere med hund (1-3) som bruker kickspark der. velger selvsagt ikke de værste tidene på døgnet i forhold til turgåere, men dog . er jo stort sett alltid noen der.

Skrevet

Husk at det av og til går en middelaldrende dame med to schæfere der. Bikkjene er snille, kjærringa er angsbiter :P Neida, bare husk at nedover mot Radiumhospitalet er det ofte isete.

  • Like 2
Skrevet

Husk at det av og til går en middelaldrende dame med to schæfere der. Bikkjene er snille, kjærringa er angsbiter :P Neida, bare husk at nedover mot Radiumhospitalet er det ofte isete.

Godt vi flyr som et olja lyn med sparken :P

Jeg får prøve meg litt bortover før jeg kjører helt ned til Radiumhospitalet... Har ikke brems, satser på at brodder på støvlene holder (?), men nedover der ser jeg for meg at det blir glatt, ja!

  • Like 1
Skrevet

Det går forøvrig an å ta den den andre veien å. I stedet for å ta ned til høyde, så ta til høyre og opp mot Bogstadvannet. På vinteren går det skiløyper fra snuplassen mener jeg å huske, derfra kan du rase inn i Sørkedalen på skiløypene over jordene der. Nå fikk jeg lyst på enda mer snø så jeg kan ta den turen der på ski.

Skrevet

Det går forøvrig an å ta den den andre veien å. I stedet for å ta ned til høyde, så ta til høyre og opp mot Bogstadvannet. På vinteren går det skiløyper fra snuplassen mener jeg å huske, derfra kan du rase inn i Sørkedalen på skiløypene over jordene der. Nå fikk jeg lyst på enda mer snø så jeg kan ta den turen der på ski.

Rase inn i Sørkedalen over jordene høres helt fantastisk ut! Ja til mer snø! :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...