Gå til innhold
Hundesonen.no

European dog show 4-6 september 2015 - hva med hunder i bilen?


Recommended Posts

Skrevet

Hva gjør man om man har med flere hunder som skal vente i en bil som kanskje i begynnelsen av september blir altfor varmt? Når jeg er på dogs4all i november bruker jeg bilen som et sted de kan være mens jeg er inne sammen med en og da er det ikke altfor varmt. Antar at det hadde sett litt komisk ut om alle som hadde flere enn to med inn i en så stappa bygning. Og jeg liker at hundene kan hvile litt også i bilen før de tas med på messa igjen.

Skrevet

Hva gjør man om man har med flere hunder som skal vente i en bil som kanskje i begynnelsen av september blir altfor varmt? Når jeg er på dogs4all i november bruker jeg bilen som et sted de kan være mens jeg er inne sammen med en og da er det ikke altfor varmt. Antar at det hadde sett litt komisk ut om alle som hadde flere enn to med inn i en så stappa bygning. Og jeg liker at hundene kan hvile litt også i bilen før de tas med på messa igjen.

Åpne vinduer, ha på burvifte, vann i bilburet og silvershade over bilen om nødvendig :)

Skrevet

Jeg skal etter planen melde på tre hunder, og siden de er av samme rase må alle tre være med inn samtidig, jeg rekker ikke å løpe fram og tilbake til bilen mellom klassene.

Det har vel også blitt sagt at det blir eksterne parkeringsplasser med shuttlebusser, og da er det i hvert fall uaktuelt å ha hund i bil. Forhåpentligvis kan en få parkert ved messa om en er tidlig ute, eventuelt om de tar forhåndsbooking.

Skrevet

Jeg kommer til å ha åpne vinduer, burvifte, solskjerming på frontrute og silver shade over bilen. :) Det fungerer bra i over 20 grader, og jeg regner ikke med at det kommer til å være så varmt i september.

Skrevet

Var fullt der i parkeringhuset når vi var der alle tre dagene men da kom vi litt senere ved ti tiden. ;)

Hmm, ja vi var der ganske tidlig og gikk aldri ned til bilen igjen før tidligst klokken 12. Men det var ikke fult da heller.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...