Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Burde vel egentlig bare blitt avlivd? Eller kan de leve et helt vanlig liv med den sykdommen?

Er vel ingen sykdom sånn sett, mer en diagnose eller tilstand. Slik jeg har forstått det kan de leve helt vanlige liv, bortsett fra at de krever mye mer mat.

Så et program med et barn som hadde det, og han trengte mer mat og han måtte spise oftere. Ellers var det ingen grunn til bekymring, og han var blitt testet opp og ned i mente. De visste lite om eventuelle langsiktige problemer, men det var ingen grunn til å tro at han skulle være noe mer utsatt enn andre barn.

  • Like 1
Skrevet

@Krutsi! :D

Den valpen ser jo helt merkelig ut alt nå. Blir sikkert solgt som "hyper muscular awesome pitbull dog AAAND rednosed". :teehe:

Mja, utifra kommentarene under der så er den fra en oppdretter som selger og avler såkalte XL eller XXL American Bullies, men jeg finner ikke denne spesifikke valpen på siden som ble nevnt i kommentarfeltet.

"totalfangirl 20 points · 2d

Real captain here. This puppy is from Bossykennels who breeds XL American Bullies, also called "xl pitbulls". Pure genetics, Kat is a great breeder and loves her dogs. *flies away*"

De ser typisk slik ut som voksne:

index~~element824.jpg

Males~~element190.jpg

Females~~element454.JPG

Kan det være valpen faktisk bare "er sånn" pga avlen?

Skrevet

Mja, utifra kommentarene under der så er den fra en oppdretter som selger og avler såkalte XL eller XXL American Bullies, men jeg finner ikke denne spesifikke valpen på siden som ble nevnt i kommentarfeltet.

"totalfangirl 20 points · 2d

Real captain here. This puppy is from Bossykennels who breeds XL American Bullies, also called "xl pitbulls". Pure genetics, Kat is a great breeder and loves her dogs. *flies away*"

Kan det være valpen faktisk bare "er sånn" pga avlen?

Arvegangen er jo kjent, og er begge foreldre bully (om man skal adoptere betegnelsen fra whippet), så blir også alle valpene det. Så ja, pure genetics dersom det er myostatin mangel de har. Men det har vel vært snakk om at slike XL hunder også har fått steroider - i såfall altså ikke genetisk.

Det er også forskjell på om valpen får 1 eller 2 kopier av genet. 1 kopi er typisk mer atletisk, får litt større muskler - men vil ikke se spesielt unormalt ut (gjelder også mennesker). Mens 2 kopier er ekstremt tydelig.

Whippet med dette ser ut til å oftere bli rammet av muskelkramper og stramme muskler, samt at en del har underbitt. Lever like lenge som vanlige whippeter.

http://www.genomia.cz/en/test/bully_whippet/

  • Like 3
Guest Kåre Lise
Skrevet

For spesielt interesserte, kanskje? Man finner vel det meste i USA...

Forbauser meg ikke noe om sånt selger som hakka møkk. Også i Norge hvis det dukker opp.

Skrevet
Ugh,unnskyld meg, men for noen monstre de xl bullene er! For spesielt interesserte, kanskje? Man finner vel det meste i USA.... Ganske interessant fenomen, da! :)
En kollega av meg har en slik. Altså ikke en med slike muskler, bare en gedigen bull. IMG_20141201_095114_zpswect6rtl.jpg Den er ikke så godt trent da og ung, men massiv! Og de veldig breie forbena. OEB.
Skrevet

Mja, utifra kommentarene under der så er den fra en oppdretter som selger og avler såkalte XL eller XXL American Bullies, men jeg finner ikke denne spesifikke valpen på siden som ble nevnt i kommentarfeltet.

Ja, det var jo akkurat dette jeg snakka om. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...