Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp til å begrense nettilgang


Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Brukernavn og passord til ruteren ligger jo på nettsiden til nextgentel, samme gjør adressen han må gå på. Kompisen hans har vært inne på ruteren vår utenfra, tidligere, men det ble ikke gjort endringer i foreldrekontrollen. Fordi jeg er ikke urimelig og vi er enige om grensene.

Men dette endrer du jo, det må være en selvfølge i ditt tilfelle. Det som oppgies på Nexgentel er standard brukernavn og passord.

Gjør du dette med de anbefalingene som følger din spesifikke ruter er det ikke fullt så enkelt å hacke som noen skal ha det til. Da hadde verden hatt store sikkerhetsutfordringer i dag.

På freak.no er det med stor sansynlighet noen som vet.

He he ja og de vet nok mest om hvordan det skal omgåes. :D

Skrevet

Men dette endrer du jo, det må være en selvfølge i ditt tilfelle. Det som oppgies på Nexgentel er standard brukernavn og passord.

Gjør du dette med de anbefalingene som følger din spesifikke ruter er det ikke fullt så enkelt å hacke som noen skal ha det til. Da hadde verden hatt store sikkerhetsutfordringer i dag.

He he ja og de vet nok mest om hvordan det skal omgåes. :D

Klart jeg kan endre, men jeg har ikke vært tvunget til det så langt. Så lenge gutten ikke fjerner begrensninger som blir satt inni der, så er det liten grunn for det. Det var verre for min søster som opplevde at guttungen endret brukernavn og passord på ruteren uten at hun fikk vite hva til..... der ble det frakobling, for å si det sånn :aww:

Jeg får spørre på freak :D

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Fordi da mister jeg også nett? Og jeg legger meg etter han?

Ja, den vet jeg :D Men han er heldigvis så grei at han respekterer det, han har ikke noe problem med grensene mine i det hele tatt. Men han trenger hjelp til å holde de. Og med hans situasjon så har han mye mas fra meg så jeg prøver egentlig bare å slippe å få enda en ting å mase om. Og når det blir muntlige beskjeder så er han flink til å drøye tiden, slik at han plutselig har holdt på i 10-20 minutter lengre.

Brukernavn og passord til ruteren ligger jo på nettsiden til nextgentel, samme gjør adressen han må gå på. Kompisen hans har vært inne på ruteren vår utenfra, tidligere, men det ble ikke gjort endringer i foreldrekontrollen. Fordi jeg er ikke urimelig og vi er enige om grensene.

Jeg har også NextGenTel. Har antivirusprogram innbakt i abonnementet. Der er det foreldrekontroll. Bruker den ikke nå lenger, men var greit å ha da ungene var mindre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...