Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg er litt bekymret for labradorvalpen min. De siste dagene har det kommet noe som ligner på blod i avføringen hans. Det kommer som oftest mot slutten, etter at han har bæsjet ferdig, men det kommer ikke hver gang han gjør fra seg. Det ser ut som blodig slim, og blodet er lyst. (Beklager for ekle detaljer) Han spiser en del på pinner og blader og diverse, så kanskje dette er noe av grunnen? Har noen opplevd lignende? Burde jeg ta kontakt med veterinær? Allmenntilstanden hans ellers er helt normal, han virker ikke i dårlig form eller som om han har vondt.

Skrevet

Er blodet utenpå avføringen eller inni? Er det bare utenpå og slimete, så har han mest sannsynlig bare en rift et sted i endetarmen, noe som er forholdsvis ufarlig.

Min hadde det det samme for en stund siden og hadde god almentilstand, så jeg var ikke veldig bekymret. Det gikk over etter et par dager med min hund.

Skrevet

Slik som Mardina sier, høres det ut som det kan være en rift/sår i endetarmen som gjør at det kommer blod i avføringen. Hadde blodet vært mørkt så ville det ha stammet fra lengre opp i systemet.

Du bør prøve å unngå at valpen spiser pinner. Pinner blir IKKE fordøyd, og kan gjøre stor skade i fordøyelsessystemet. Retrievere er viden kjent for å spise både det ene og det andre, så du bør passe godt på at han ikke får i seg fremmedlegemer.

Skrevet

Han har fremdeles blod i avføringen.... Nesten hver gang han gjør fra seg. Blodet kommer helt til slutt og ser ut som det er tynt og slimete. Vet ikke hva jeg skal gjøre. Er det normalt å ha det så lenge? Burde jeg ta en tur til dyrlegen? Avføringen er i tillegg ganske løs.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...