Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg svever og er i sjokk enda! Oliver debuterte som junior, og det var mye frem og tilbake om han i det hele tatt skulle stilles fordi han trynte på torsdag og var stokk halt med strekk i skulderen. Han ble sånn nesten pigg etter mye massasje og oppvarming, men det ble ikke bestemt at han skulle stilles før vi ble ropt opp liksom. ...og så dro han like gjerne til med å vinne en nydelig juniorklasse med CK, før han slo resten av hannene også. Plutselig stod vi der med cert og BIM i hånden! Jeg dør av stolthet enda!! Den hunden altså :wub:

Epilog: nå ligger vi i skje i sengen med sløyfene på veggen, og jeg er så fyllasyk at jeg dør etter å ha drukket vm i champis i går for å feire :aww:

  • Like 9
Skrevet

Arthur ble BIR med CK og CERT foran sin mor S N UCH Charmie Del Paése :D :D

Kullbroren til Thur ble 2BHK med CK og res CERT :)

Er utrolig fornøyd! Jeg hadde en dårlig følelse før jeg skulle i ringen, dommeren var utrolig streng og det var mye gult og blått ute å gikk.

Men, hun elsket Arthur og sa rett og slett: I normally don't give CK to youngsters, but he is just extraordinary! Også klinket hun til og gav ham BIR også. Gjett om jeg ble stolt i mammahjertet mitt :wub: :wub: :wub:

Så nå føler vi oss klar for D4A, med to BIR og 4 CERT (av 5 utstilliger totalt) ! *skryteskryte* :P

  • Like 13
Skrevet

Meesha fikk VG, av en dommer som mente han var altfor stor og som ikke ga noen av hannhundene CK selv om det var championklasse for hanner :P Kritikken er så som så, men helt okei. Vi hadde en strålende opplevelse i ringen og Meesha fungerte veldig godt i dag, så alt i alt er jeg fornøyd! :)

Nå sover Meesha tungt på fanget mitt i baksetet på bilen mens alle andre minus sjåfør Enits snorksover :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Khal hadde blitt BIR hadde det ikke vært for den siste testikkelen hans. Det var 3 valper som stilte, hvorav to av dem i 4-6 mnd klassen og Khal i 6-9, så hun måtte gi BIR'en til en av de andre valpene, men sa til min mann som stilte at hadde det ikke vært for testikkelen, så hadde han blitt plassert først. Hun likte Khal veldig godt!

Khal oppførte seg eksemplarisk i dag også, så er veldig stolt, da dette antagligvis er siste utstilling for hans del om den ikke dropper ned snart!

Kritikken: Very nicely developed squ(?). Male promising head, good neck. Well shaped body, very well ang g.tail. Moves free, and shows well. Needs to let the other testicle down too.

Veldig fornøyd, alt i alt, og vi storkoste oss :D

  • Like 1
Skrevet (endret)

Storm fikk CK, CERT og ble BIR og BIG 1 i skarp konkurranse med seg selv :P

Men jeg er utrolig glad for premieringene da denne dommeren er kjent for å være sparsommelig på de gjeveste slufsene.

Jeg forventet VG så gleden var stor når certet havnet i hånda mi :D

fitjarstordutstilling005_zpsfbe1370c.jpg

Endret av jaktlykke
  • Like 3
Skrevet

Storm fikk CK, CERT og ble BIR og BIG 1 i skarp konkurranse med seg selv :P

Men jeg er utrolig glad for premieringene da denne dommeren er kjent for å være sparsommelig på de gjeveste slufsene.

Jeg forventet VG så gleden var stor når certet havnet i hånda mi :D

Oh, jeg så dere i dag! Stod utenfor ringen og så på mens jeg ventet på at myndene skulle begynne og tenkte "oj der er en stabijhound" fordi jeg aldri har sett en før :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...