Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaffe og te på Iherb, hva anbefaler dere?


Renate A
 Share

Recommended Posts

Tenkte kanskje å kjøpe litt kaffe og te på Iherb til jul, men har aldri bestilt derfra før.

Har hørt at flere er veldig fornøyde med teen, men ikke hørt noe om kaffen.

Hvilke merker kan du anbefale innen kaffe og te?

Noe annet kult fra den siden jeg bør få med meg som er "must have"?

Jeg er over gjennomsnittet glad i kosmetikk...huset mitt ser nesten ut som et parfymeri, neida, ikke så ille, badet er helt fult da og jeg har maaange hyller med parfymer, jeg har samlet i 27 år, så begynner å bli endel :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pukka sine teer er veldig gode, men de får man jo kjøpt i dagligvaren her, så spørs vel hvor aktuelt det er å bestille fra iherb?

Ja, de så jeg de hadde der inne, det er kanskje billigere der enn her i Norge?

Ellers så så jeg noe chaite der inne, tror ikke jeg har smakt det før, er det godt? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, de så jeg de hadde der inne, det er kanskje billigere der enn her i Norge?

Ellers så så jeg noe chaite der inne, tror ikke jeg har smakt det før, er det godt? :)

Jeg har Pukka sin chai te og synes den er god. Foretrekker dog chai latte, så om de har sirupen de lager det av der, anbefaler jeg det. Har også hørt om et bra chai pulver som gir en god chai latte. Men husker selvsagt ikke hva noen av de heter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er stor fan av yogi sin te fra iHerb.
Tror du får den her i Norge også, men vet ikke om du får allle typene.
Jeg er glad i te med litt smak, så mine favoritter er: Berry Detox, Caramell Apple, Tahitihan Vanilla Hazelnut og flere andre yogi-teer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oooh Iherb!:D

Harney & sons har lekre esker og helt ok te. Det med lavendel og kamille synes jeg er god, men den er dessverre ikke økologisk. I Norge koster en sånn te-eske minst 120 kr, teposene er laget av silke må vite så dette er fancy greier og sånn sett en artig gave å gi vekk.

Jeg elsker Yogi te, det er veldig sterk og krydret te med masse smak. Den får du også kjøpt i Norge, men utvalget er mye dårligere her og prisen litt stivere, samme greia er det med Celestial seasonings (blåbær teen er spesielt god synes jeg).

Jeg kjøper absolutt mest urtete fra Traditional Medicinals og Alvita.

St. Dalfour har også veldig god sort te med masse forskjellige smaker. Two leaves and a bud har også veldig gode te.

Jeg bøtter ned på med kamille te hele vinteren (og resten av året også i grunn) og min absolutt favoritt er Hampstead sin økologiske kamillete. Den er fantastisk god. :)

Nå drikker ikke jeg så mye kaffe så det kan jeg ikke tipse om, jeg synes i grunn det reklameres mest om kaffe-ersatninger på Iherb? Men på Iherb obsessed gruppa på Facebook (ja jeg er medlem :icon_redface: ) skrytes det voldsomt av Nestle sine hot chocolate poser. Jeg har ikke prøvd de, men jeg har de på wish listen min. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen over, ingen ved siden... Min favoritte gjennom alle tider! Grønn te med mango!

Bikkjene er veldig glad i godiset til Zuke's.

Jeg er veldig glad i barer fra Quest Nutrition, sjokolade fra Chocolove, dette stevia-pulveret, disse glutenfrie kjeksene, diverse sukkerfrie ting fra Walden Farms, snacks laget av friterte sukkererter og en hel del andre ting. :P Er en grunn til at jeg har blitt VIP-kunde... :o

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe annet kult fra den siden jeg bør få med meg som er "must have"?

Jeg er over gjennomsnittet glad i kosmetikk...huset mitt ser nesten ut som et parfymeri, neida, ikke så ille, badet er helt fult da og jeg har maaange hyller med parfymer, jeg har samlet i 27 år, så begynner å bli endel :)

Siden du nevnte kosmetikk.. :)

Jeg liker veldig godt eyelinerene fra Physician's Formula. De er billig, hypoallergivennlige (om det er et ord og de kommer i mange farger. Blushene er også bra.

Jeg elsker sminkebørstene fra Real Techniques by Samantha Chapman. De er sååå gode! Bedre en Eco Tools synes jeg - som også selges på Iherb. Iherb selger også E.L.F, men ingenting jeg har prøvd fra det merke - som er grisebillig - har vært noe bra, bortsett fra en øyeskyggeprimer og lipglossene. Jeg har heller ikke funnet noen god mascara på Iherb dessverre.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...