Gå til innhold
Hundesonen.no

En halvhjertet efit i Puttiva-land


Recommended Posts

Skrevet

Mobilen gikk tom for strøm etterhvert, så dagen sluttet kl 1900. Jaja, bedre lykke neste gang, men here it goes!

Klokken er midt-på-natta og sofaen brukes intenst, mens tven brukes halvhjertet.

20141001_000251.jpg

God morgen! Kl er 10.00, og vi har stått opp. Det er kaldt, så vi har kledd oss opp i ull, både liten og stor!

20141001_100547.jpg?t=1412150772

Kl 11 er det en liten mann som er veldig sulten

20141001_105257.jpg

Før vi fyker ut på tur (bonusbilde)

20141001_111932.jpg

Kl 1200 er vi fremdeles på tur

20141001_115846.jpg

Kl 13 er jeg hjemme igjen, og innser at jeg bør rydde i rotet mitt. Så da gjør jeg et.

20141001_131427.jpg

Kl 14 er jeg på soverommet med babyen og får han til å sove

20141001_140309.jpg

kl 15-bilde glemte jeg ser det ut som. Men da fikk jeg besøk av moren min som skulle være barnevakt

Kl 16 tar jeg med meg hunden og lar barnet bli igjen hjemme. Rart, og litt deilig.

20141001_161839.jpg

Kl 17 møter jeg sambo som overtar Ico, og møter så opp på kjøreskolen

Kl 18 kjører vi fremdeles. Dette er det ingen bilder av

Kl 19 møter vi opp til hundekurs

20141001_190610.jpg

Kl 20 kurser vi fremdeles, men på dette tidspunktet er mobilen død.

Kl 21 er vi på vei hjem

Kl 22 spiser vi en grandis

Kl 23 sitter jeg her

kl 24 sitter jeg her

Nå; natta. Det ble ikke så mange bilder, men. Bedre lykke neste gang :ball:

  • Like 6
Skrevet

Fin Ico og Gutt :wub: Funnet frem ullklæra vi og.

Gutta mine! :wub: Og ull er gull!

Ull må frem ja :)

Kul vognleke

Har strengt tatt brukt ull hele sommeren og vi. Nå bare bruker vi flere lag av den istedenfor :P

Og takk! Jeg elsker de små uglene! En venninne av meg som lagde i barselsgave.

Ico er så fin! Vil ha flere Ico-bilder! :D

Så koselig sagt! Da skal jeg prøve på det. Han har jo en tråd et sted på dette forumet, kanskje jeg skal prøve å oppdatere den innemellom?

Så ut som en herlig dag :D Lykke til med å kjøre opp!

Det var en veldig fin dag. Og tusen takk. Utsatt den kjøretimen i 9 år nå, så nå er det kanskje på tide... :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...