Gå til innhold
Hundesonen.no

Hasebeskytter


Recommended Posts

Skrevet

Niri har jo hatt betennelse i lårmuskelen. I dag var vi en liten tur på fjellet og der blåste det såpass at det ble kaldt. Den tiden han gikk i band så "gikk" kneet noe feil veg. Etter en stund så slapp jeg han og var skeptisk men måtte prøve. HAn ble bare bedre og bedre i beinet. Altså beinet må ha ekstra varme for å kunne bygge seg opp videre. Men jeg ahr ingen erfaring. HVa skal jeg kjøpe. Lønner det seg med hasebeskyttelse elelr trenger han noe oppover låret og eksisterer det noe sant?

Regner ikke med at dere har noen erfaringer men hadde vært spennede å kunne høre erfaringene deres eller forslag til ting så jeg kan finen ut at jeg tenker rett veg

Skrevet

Jeg har ingen erfaring med den, men Back on Track har jo haseskydd. :) Jeg er veldig glad i mange av BoT sine produkter, og vil tro at noe sånt vil gi god ekstravarme til hasen.

Skrevet

Min har fått artrose. For å ungå at han skal bli kald bruker jwg dekken som dekker godt ned på lårene. Hvis vi skal gå langt så har han dekken på i starten, under pause og på slutten. Ser ut til å funke for han :)

Skrevet

takker liker godt å høre deres erfaringer. Når hanskal jakttrene og jakte s går det ann å bruke dekken når han går i band men det er også behov når han skal jakte og det er derfor ejg tenkte på den beskytelsen. Den ser jo ut til å nne sitte på under høy aktivitet og er viktig. Her er det jo en muskel somhar blitt litt slarkete i leddet pga betennelse i lårmusklaturen. Under opptren da er det like viktig at den holdes varm for kunne fungere og bli så god den kan bli

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...