Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mynte er ekspert på å rygge seg ut av halsbånd. Bråstopp og slenge på hodet og blir helt vill-hest :P Derfor har jeg ikke turt å bruke utstillingsbånd på henne enda, da disse er lett å "hoppe" ut av. (i hvert fall de jeg har er det, også type kjettingstrup) Har sett at slike bånd som strammer seg rundt halsen hennes kan føre til rodeo oppførsel, så tydelig at hun ikke liker det.

Hva kan man bruke da? Finns det noen typer med noe man kan feste fast i løkken slik at det ikke blir løst og sitter fast?

Skrevet

Bruker tynn kjettinghalvstrup på min Bajas, men hvis hun ikke liker at det strammer rundt halsen kan du jo kanskje kjøpe en helstrup som bare passer akkurat rundt halsen og feste i begge ringene?

Skrevet

Halvstrup er jo en sikker vinner.

Bruker det på alle mine både i utstillingsringen og de få gangene jeg bruker halsbånd ellers.

Riktig tilpasset, så er den jo likt et vanlig halsbånd

Skrevet

Jeg har/hadde en rygger - og nå har jeg et snake-kjede helstrup som utstillingsline, men springer alltid med slakt bånd i ringen. Det er forsåvidt eneste gangen jeg bruker helstrup på henne. Det fungerer veldig fint for oss :)

Skrevet

Takk for svar alle sammen! :) Skal prøve å se etter halvstrup utstillingslenke.

Bruker halvstrup bånd til vanlig ( 5 cm bredt stoff). Jeg må ha det ganske stramt på for at hun ikke skal komme seg ut av det, merkelig nok. Men det båndet blir jo alt for stort å ha på utstilling,har prøvd på trening men fikk lite kontroll på hunden. Greit å ha to ulike uansett, til ulikt formål.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...